W perspektywie ostatnio opublikowanego nagranie z krakowskim księdzem, który przegonił wolontariuszy WOŚP, Elbląg zyskał w oczach internautów tym większe uznanie. Cała niedzielna taca została włożona do puszki WOŚP pod czujnym okiem kamery.

Tematem numer jeden zarówno w sam dzień finału WOŚP, jak i dzień później był przede wszystkim ksiądz z Karkowa. Niestety nie zasłynął już tak pozytywnie jak kapłan z Elbląga, bowiem przegonił sprzed kościoła kwestujących wolontariuszy WOŚP. Przy czym wcale nie był ani miły, ani nie popisał się zbytnio kulturą. W tej sprawie pojawiło się już oświadczenie proboszcza rzeczonej parafii [CZYTAJ WIĘCEJ].

[irp]

Elbląg: proboszcz parafii wsparł WOŚP

Ksiądz, który zasłynął w sieci za sprawą swojej hojności wobec Wielkiej Orkiestry to Kazimierz Klaban proboszcz kościoła polskokatolickiego Dobrego Pasterza w Elblągu. Dodajmy, że dzięki temu zyskał duże uznanie, ale krytyki tez nie zabrakło na łamach Internetu. Ostatnie konflikty wiążące się z wciąć trwającym Strajkiem Kobiet nie poprawia sytuacji.

Jak donosi Super Express elbląski ksiądz swoją szczodrość okazuje, dzięki temu co sam doświadczył. Czytamy, iż miał on w życiu już dwa udary mózgu i zawał. Jak sam przyznał, kiedy walczył w szpitalu o życie, zobaczył sprzęt z naklejonymi serduszkami.

„To mnie zmobilizowało” – przyznał.

[irp]

[irp]

Zobacz również: