Szpilka wbita przez posłankę Kucharska-Dziedzic przeszła na wylot. Magdalena Ogórek próbowała wybrnąć, jednak szybko straciła pole manewru. Ratunkiem okazał się głos z słuchawki mówiący o kolejnym gościu połączonym ze studiem TVP. Nagranie trafiło do sieci.

Sytuacja z ostatniego wywiadu Magdaleny Ogórek z posłanką Lewicy Anitą Kucharską-Dziedzic z pewnym sensie owocem ostatniego Strajku Mediów. Zsolidaryzowani z mediami prywatnymi politycy – i nie tylko – coraz częściej występują na wizji telewizji publicznej. Nie się nie zauważyć, że wobec dziennikarzy TVP rozwiązuje się język goszczących w studiu.

[irp]

Tym razem trafiło na Magdalenę Ogórek, przy której akurat nie trudno było znaleźć sytuację do zaczepki. W 2015 roku Ogórek wystartowała w wyborach prezydenckich ze wsparciem lewicy. Rok później niepowodzenie zrekompensowała przystąpieniem do publicystów tygodnika „Do rzeczy”, po czym podjęła współpracę ze stacją TVP Info.

Tego Magdalena Ogórek się nie spodziewała

I tak dla Anity Kucharskiej-Dziedzic nadarzyła się doskonała okazja do wbicia szpilki Ogórek. Podczas wieczornego programu TVP Info „Minęła dwudziesta” posłanka nie omieszkała wytknąć Ogórek zmiany strony barykady. Atmosfera w studiu zrobiła się mocno napięta.

[irp]

„(…) Pójdą krokiem, wzorem pewnej przeuroczej blondynki, przejdą do PiS-u… – mówiła posłanka. Nie trudno się domyślić kogo dotyczyła porównanie do tajemniczej „uroczej blondynki”.

Skonsternowana prowadząca dopytała, kogo konkretnie ma na myśli. Kucharska-Dziedzic śmiejąc się krótko stwierdziła: „Pani redaktor, myślę, że pani doskonale wie, jak się zmienia poglądy”.

„Pani poseł, najpierw trzeba być w jakiejś partii, żeby przejść do innej. Najpierw trzeba zmienić poglądy, żeby ktoś mógł tak mówić” – odparła szybko Ogórek.

„Można zawsze reprezentować jakieś środowisko, jakieś ugrupowanie i mówić, że ma rewelacyjne pomysły w ramach tego środowiska, na rządzenie państwem, a potem złożyć hołd lennikom – gorzko podsumowała posłanka.

Kolejny gość łączący się ze studiem okazał się ratunkiem. Prowadząca szybko oddała głos Hannie Gil-Piątek.

[irp]

Obejrzyj całe nagranie:

Zobacz również: