Ludzie nie dowierzają w to, co na antenie radia RMF FM przyznał poseł Lewicy, Maciej Gdula. Jego zdaniem posłowie zarabiają za mało. On sam twierdzi, że nie wstydzi się, iż jakiś czas temu głosował za podwyżkami, które de facto nie weszły w życie. Pokazuje wprost, ile zarabiają posłowie w Polsce.

Maciej Gdula pytany o zarobki posłów, odpowiada „To jest bardzo mało”

Gdula, czyli poseł Lewicy, który jest członkiem Wiosny Roberta Biedronia był gościem Roberta Mazurka w porannej rozmowie RMF FM. Maciej Gdula przyznał, że posłowie zarabiają za mało i tłumaczy, dlaczego głosował za podwyżkami tych wynagrodzeń.

„Ja nie wstydzę się tego głosowania, które się odbyło nad podwyżkami. Moim zdaniem to były dobre rozwiązania w złym momencie” – zaczął, a po chwili wyciągnął swoje argumenty, pokazując, ile tak naprawdę zarabia poseł w Polsce.

[irp]

„Realnie poseł dzisiaj zarabia około 5500 złotych. To jest to, ile mu zostaje właśnie po potrąceniu wszystkiego, po potrąceniu wydatków na kampanię. To jest bardzo mało” – przyznaje poseł Lewicy, Maciej Gdula.

Jak sam przyznał, zna wiele osób (prawników, lekarzy), którzy właśnie ze względu na ubogie uposażenie posła, nigdy nie zdecydowaliby się wejść do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. „To by ich finansowo wykończyło” – dodaje Gdula.

[irp]

Skoro poseł zarabia 5500 złotych miesięcznie, to co mają powiedzieć ludzie, którzy zarabiają mniej niż 2000 złotych lub emeryci z najniższymi emeryturami, panie Pośle? Wiele osób zarzuca politykowi Lewicy, że powinien wstydzić się wypowiadając słowa, że posłowie zarabiają bardzo mało.

Całą rozmowę Roberta Mazurka z posłem Lewicy możecie zobaczyć poniżej. Oprócz zarobków posłów, obaj Panowie porozmawiali też o Nowej Lewicy czy Januszu Kowalskim.

[irp]

źródło: RMF FM

[irp]

Zobacz również: