koronawirus rekord zakażeń

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Adam Niedzielski podzielił się z opinią publiczną informacjami o zmianach, które zarządziło Ministerstwo Zdrowia.

Zapadała decyzja, którą ogłosił Adam Niedzielski

Nikt nie spodziewał się, że Adam Niedzielski zorganizuje konferencję prasową. A jednak tak się stało, bowiem Minister Zdrowia chciał ogłosić wszystkim pewną informację. Chodzi o istotne zmiany, które zaszły w resorcie zdrowia.

„Powołaliśmy nowego wiceministra, który ma zająć się sprawami, które są najbardziej palące. Mówię tu zarówno o dialogu społecznym, ale też o rozwoju kadr. To dwa obszary, które odnoszą się do sporu, który mamy z komitetem protestacyjny.” – przekazał na konferencji Niedzielski, cytowany przez portal Interia.pl.

Kim jest Piotr Bromber? Jak donoszą dziennikarze, do tej pory był on dyrektorem Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Podczas zorganizowanej przez Niedzielskiego konferencji prasowej podziękował za zaufanie, zarówno Ministrowi Zdrowia, jak i Premierowi Rzeczypospolitej Polskiej, Mateuszowi Morawieckiemu.

„Ochrona zdrowia to obszar, w którym duże emocje były zawsze – były emocje i oczekiwania. Niestety też tym emocjom często towarzyszył brak zaufania. Chcemy to zaufanie odbudować i zresetować.” – zapowiedział Piotr Bromber część działań, które będzie podejmował jako nowy wiceminister zdrowia.

Ponadto, Piotr Bromber przyznał, w czym wtórował mu Adam Niedzielski, że jego celem jest zwiększenie kadr w szpitalach i przychodniach. Ma do tego przyczynić się między innymi zmniejszenie liczby specjalizacji lekarskich. „Profil kształcenia specjalistów powinien być bardziej uniwersalny.” – skomentował Niedzielski.

Przypomnijmy, że wciąż protestują medycy. Minister zdrowia zaprosił ich na wtorek do rozmów. Obiecał też przeznaczyć więcej pieniędzy na szpitale, co ma wpłynąć na wyższe pensje dla personelu medycznego. O tym pisaliśmy w materiale, w którym poruszaliśmy, jak wyglądają zarobki lekarzy i pielęgniarek. 

źródło: Interia.pl

Zobacz również: