Andrzej Duda
Fot. Mateusz Grochocki/East News.

Andrzej Duda znów pod ostrzałem internautów. Tym razem poszło o ostatni wpis prezydenta na Twitterze, w którym gratuluje on „udanej kampanii” nowo wybranej Prezydent Mołdawii.

Emocje po wyborach prezydenckich w USA już ostygły. Polski internet jednak nie daje za wygraną. Prezydentowi wciąż wytyka się ostatnie gratulacje dla nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidenowi. Wówczas Andrzej Duda pogratulował Amerykaninowi udanej „kampanii wyborczej”. Zostało odebrane to w sposób oczywisty. Jako, że kontrkandydat Bidena Donald Trump do końca podważał wyniki tegorocznych wyborów, wciąż nic nie było pewne. Duda za to załatwił sprawę niezwykle zachowawczo, nie gratulując wprost wygranej, a jedynie kampanii.

Internauci pamiętając tę sytuację nie oszczędzali prezydenta. Pod jego ostatnim wpisem na Twitterze pojawiło się mnóstwo komentarzy. Andrzej Duda złożył oficjalne gratulacje dla nowej Prezydent Mołdawii Maiai Sandu. Jednak i tym razem pogratulował on jedynie „udanej kampanii”, a nie samej wygranej, co nie uszło oczywiście uwadze twitterowiczów. Ponadto Prezydent wspomniał także o wzmocnieniu współpracy pomiędzy Polską a Mołdawią.

Gratulacje dla Maiai Sandu za udaną kampanię prezydencką. Polska jest zdeterminowana, aby wzmocnić stosunki zarówno na poziomie biletarnym, jak i europejskim.

Andrzej Duda pod ostrzałem komentarzy

Andrzej Duda nie tyle wystawił się na odstrzał komentujących, ale na zwykłe kpiny. Jak się okazuje niektórzy mają na prawdę ciekawe poczucie humoru. To jedynie kilka wpisów internautów spośród przeszło 70 odpowiedzi pod postem Prezydenta RP.

„O co chodzi z tymi kapaniami, to nie są firmy eventove, tylko głowy państw”.

„Hehehe. Udanej kampanii? Niby że tak się teraz tak gratuluję? Np. Joe Bidenowi? Nooooo, długo nad tym myślały potężne umysły”.

„Znowu gratuluje kampanii, a nie prezydentury? I to ma być „poprawa relacji”?”.

„Co to za gratulacje Pan przesyła, przecież Pani została wybrana na Prezydenta. Dziwna, amerykańska narracja. Jakby Pan pogratulował jak należy Joe Bidenowi nie byłoby problemu”.
 
„Może to nie Duda pisze te dyrdymały? Niech to przeczyta to, co napisał. Jeśli to na prawdę Duda to usłyszymy: Congratulations to for for for for for for for a successful presidential campaign. Poland is is is is is is is is is determined to to to to to to to…”.

Zobacz również: