godzina policyjna rząd obostrzenia

Choć w ostatnich dniach wydaje się, że tempo wzrostu zachorowań na koronawirusa wyhamowało. Nawet sam Minister Zdrowia Adam Niedzielski mówi, że powoli zaczynamy się zbliżać do stabilizacji sytuacji. Jednak sam rząd wciąż ma przygotowane różne warianty, by skutecznie walczyć z COVID-19. Jednym z nich jest godzina policyjna. Do takiego pomysłu odniósł się rzecznik rządu Piotr Mueller. 

Godzina policyjna sposobem na koronawirusa?

Póki co, jak podkreśla rząd, Adam Niedzielski czy Mateusz Morawiecki nie ma mowy o kolejnych obostrzeniach. Te, które już zostały nałożone wydają się być wystarczające przy obecnej skali zachorowań. Jeśli jednak krzywa pójdzie w górę, wówczas będziemy mówili o nowych obostrzeniach. Nikt nie ma wątpliwości. Jakby miały wyglądać? Jednym ze skrajnych wariantów jest wspomniana przez nas godzina policyjna.

Godzina policyjna to jeden z ostatnich scenariuszy” – przyznaje rzecznik rządu Piotr Mueller.

Jak widać, rząd zakłada taki scenariusz. Można się jednak spodziewać, że został on przygotowany na wypadek diametralnego skoku zachorowań na koronawirusa. Co za tym idzie, mamy nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie.

Pojawiły się też pomysły na kolejne obostrzenia, gdyby sytuacja znów wymknęła się spod kontroli. Jak powszechnie wiadomo, testowane w Europie są różne modele. Dlatego też niektóre kraje zdecydowały się na częściowy lockdown, niektóre zamknęły całą gospodarkę, pojawiła się też godzina policyjna. W Grecji można wyjść jedynie po uprzednim wysłaniu wiadomości sms. Co szykuje nam polski rząd w razie „W”? Z pewnością niektóre karty odkrył rzecznik rządu. 

„Jest kilka scenariuszy (…) Zależy od danych dotyczących mobilności Polaków, które chcemy sprawdzić, czy ona spadnie, czy nie. Od tego zależy, czy będziemy wprowadzać ograniczenia jak w innych krajach, czy tylko ograniczać niektóre strefy” – przyznał rzecznik rządu Piotr Mueller.

źródło: wsieci24, mat. prasowe

  1. Te kobiety przesadziły z powiększaniem ust. Ale wiocha, tylko się śmiać (ZDJĘCIA)
  2. Policja bije na alarm. Uważaj na te sms-y, mogą słono kosztować!
  3. Fatalne wieści dla PiS. Kaczyński musi szykować plan awaryjny
  4. Zakpił z Wiadomości TVP. Jego film bije rekordy popularności (WIDEO)
  5. Książę Karol poniżony przez Meghan Markle i Harry’ego. Podłość to mało powiedziane

Zobacz również: