Rosjanie zabili sportowca

Stołeczna Gazeta Wyborcza donosi o śmierci aktora, uwielbianego przez starsze pokolenie. Choć aktor zmarł w końcówce października, a dokładnie 27. dnia tego miesiąca, to dopiero teraz o tym fakcie dowiedziała się opinia publiczna. 

Nie żyje aktor doceniany przez starsze pokolenie

Jacek Flur, bo o nim mowa zmarł 27 października. Takie informacje przekazała Gazeta Wyborcza w swoim stołecznym wydaniu. 

Aktor zmarł w wieku 90 lat. Opinia publiczna nie poznała przyczyn śmierci, ale jedno jest pewne – Jacek Flur na stałe zapisze się w pamięci wielu osób. Aktor kojarzony jest z jednymi z najwspanialszych teatrów czasów jego aktywności zawodowej, która przypadała na lata 1951-1981. Mowa tu o Państwowych Teatrach Dramatycznych w Szczecinie czy Teatrze Satyry, Polskim i Muzycznym w Poznaniu. 

Flur był ponadto reżyserem w Polskim Radiu i Ośrodku Telewizji w Poznaniu. Zadebiutował na deskach łódzkiego Teatru Powszechnego w roli Donalda Ducka („Faryzeusze i grzesznik”). Dał się poznać także słuchaczom radia, gdzie był na przemian, raz aktorem, a raz reżyserem. To niewątpliwie ogromna strata dla całego środowiska. Wszyscy z olbrzymim sentymentem i sympatią wspominają Jacka Flura, choć już kilkadziesiąt lat temu zakończył swoją aktywność zawodową. Zamieszkał na stałe w Domu Artystów w Skolimowie. Był jednym z fundatorów remontów w tymże miejscu. 

W 2007 roku dał się namówić na swoją ostatnią rolę. Dlatego też wystąpił w jednym odcinku popularnego serialu Kryminalni. Najbardziej jednak Jacek Flur dał się zapamiętać z poniższych produkcji i ról:

  • Romans z wodewilu (Radca Kłaczek Kłaczkowski) –reż. Halina Dzieduszycka
  • Pani Prezesowa (Pinglet) – reż. Henryk Olszewski
  • Kariera Nikodema Dyzmy (Prezydent) – reż. Wojciech Jesionka
  • Polska Krew – reż. Józef Słotwiński
  • Król Włóczęgów (Tabarie) – reż. Ryszard Ronczewski
  • Fiołek z Montmartre – reż. Józef Słotwiński

Przez kilkadziesiąt lat związany był z TVP Poznań. Świeć Panie nad jego duszą. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

źródło: Gazeta Wyborcza, mat. prasowe

  1. Przełom w walce z koronawirusem? Sensacyjne odkrycie naukowców
  2. Cejrowski prosi o modlitwę. Internauci zaniepokojeni jego stanem zdrowia
  3. Polityk PiS się wygadał! Wielu nie dowierzało, ale Kaczyński może to zrobić

Zobacz również: