Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości może liczyć na niemałe wsparcie finansowe swojej działalności. W dużej mierze chodzi tutaj o jego fundację. Właśnie dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do nowych rewelacji. Wynika z nich, że że twórca Radia Maryja i Telewizji Trwam otrzymał na swoją fundację około 6 milionów złotych z… fundacji PZU. Dlatego też postanowili bliżej przyjrzeć się całej sprawie.

Tadeusz Rydzyk otrzymał 6 mln złotych z fundacji PZU

Jak donoszą dziennikarze Gazety Wyborczej, Tadeusz Rydzyk otrzymał w ciągu czterech lat ponad 6 milionów złotych! Chodzi o jego fundację Lux Veritatis. Pieniądze zostały przyznane przez fundację PZU. Objęły organizację m.in. pikników „Dziękczynienie w Rodzinie” z mszą świętą i procesją różańcową, czy budowę kaplicy w Toruniu.

Jasnowidz Jackowski szokuje. Wkrótce zaczną się dziać straszne rzeczy

„Dziś we władzach Fundacji PZU – jak i we władzach samej spółki – zasiadają ludzie powiązani z PiS. Przede wszystkim ci, którzy współpracowali kiedyś z Lechem Kaczyńskim” – informuje Gazeta Wyborcza.

Dziennikarze sugerują, że to właśnie Ci ludzie stali za przyznaniem potężnych pieniędzy, jakie zainkasował na swoją fundację Tadeusz Rydzyk. Wspomniana fundacja PZU, która przekazała Lux Veritatis ponad 6 mln złotych co roku przeznacza środki na realizację różnych projektów. Głównie z zakresu kultury, pomocy społecznej, edukacji, zdrowia oraz integracji.

Z informacji dziennikarzy Gazety Wyborczej wynika, że i także w tym roku Tadeusz Rydzyk będzie mógł liczyć na hojność fundacji PZU. Redemptorysta z Torunia ma otrzymać 400 tysięcy złotych na imprezę związaną z rocznicą wojny w 1920 roku. Z pewnością cała sytuacja jest zastanawiająca, zwłaszcza dla Internautów, którzy już węszą swego rodzaju spisek. Nikt jednak nie wyciągnął konkretnych dokumentów na to, że przyznanie dotacji odbyło się niezgodnie z prawem.

Ordynator szpitala zakaźnego w zastanawiających słowach o koronawirusie

źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz również: