Książę Harry jest bezradny

Przypuszczalnie Książę Harry musi być mocno zirytowany. Wszystko z powodu najnowszych ustaleń brytyjskich mediów. Wychodzi na to, że Sussex nie może zrobić nic w niezwykle ważnej dla siebie sprawie.

Tego nie “przeskoczy” nawet Książę Harry

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że wraz ze słynnym Megxitem młodszy syn Księcia Karola uwolni się od twardych reguł brytyjskiej monarchii. Niestety, Książę Harry nie musiał długo czekać na to, aby boleśnie przekonać się, że prawda jest zupełnie inna.

Rudowłosy książę pragnie normalnego życia dla siebie i swojej rodziny. Pragnąc stworzyć jak najlepsze warunki dla żony i synka, podjął decyzję o przeprowadzce za ocean. Jednocześnie zrzekł się członkostwa w brytyjskiej rodzinie królewskiej, aby móc funkcjonować tak jak sam postanowi.

SZOKUJĄCE: Meghan Markle właśnie ujawniła największy sekret brytyjskiej rodziny królewskiej? Zastanawiające nagranie wideo

Książę Harry, chcąc dać swojemu synkowi możliwość życia z dala od królewskiego protokołu i błysku fleszy, zdecydował, iż jego pierworodny nie będzie nosił tytułu księcia. Archie ma być po prostu Archiem.

Przypomnijmy, iż wcześniej brat Harry’ego – Książę William bez oporów przystał na przyznanie tytułów książęcych trójce swoich pociech. Jednak Sussex zrobił zupełnie inaczej. Książę Harry swoją decyzję uzasadniał chęcią zapewnienia synowi w miarę normalnego życia.

Tymczasem brytyjskie media dotarły do wiadomości, które przypuszczalnie sprawią, iż Książę Harry wścieknie się. Okazuje się bowiem, iż jego decyzja może nie mieć zupełnie znaczenia. Wszystko z powodu tradycji.

Jak tłumaczy jeden z królewskich ekspertów, Archie otrzyma tytuł księcia automatycznie w momencie wstąpienia na tron swojego dziadka Księcia Karola. Stanie się wówczas szóstą osobą w kolejce do brytyjskiej korony. Poza tym, sam chłopiec może zdecydować się na przyjęcie tytułu księcia. W momencie kiedy syn Księcia Harry’ego osiągnie pełnoletniość sam podejmie decyzję, czy tego chce.

POLECAMY TAKŻE: Zenek Martyniuk komentuje swoje odejście z TVP. Padły mocne słowa

Wydaje się, że szczególnie pierwsza możliwość rozsierdzi wnuka królowej. Wychodzi bowiem na to, że Książę Harry nie może jak normalny ojciec decydować o losie swojego dziecka. To musi być bardzo irytujące dla tak ceniącego sobie wolność mężczyzny.

Źródło: Express

Zobacz również: