Pogoda na weekend - prognoza pogody

Nic nie ciekawi Polaków tak, jak prognoza pogody na weekend. Wszyscy zastanawiamy się, czy pogoda będzie nas rozpieszczać tak, że poczujemy ostatnie podrygi lata? Synoptycy dostrzegają w swoich prognozach kilka zmian. 

Pogoda na weekend? Oto najnowsza prognoza pogody

No właśnie, warto sprawdzić, jaka będzie pogoda na weekend? Czy aura kolejny raz pozytywnie nas zaskoczy, czy jednak na naszych twarzach pojawi się delikatny grymas? Niestety, ale tym razem, bardziej prawdopodobny jest ten drugi wariant.

Sobota przyniesie upał i groźną pogodę w Polsce. Prócz bardzo wysokich temperatur, w drugiej części dnia przez Polskę przejdą burze, które lokalnie mogą być gwałtowne – informują fanipogody.pl.

Ma to związek z przechodzącym przez nasz kraj chłodnym frontem atmosferycznym. Będzie on wypychał upalne powietrzne na wschód. Stąd też synoptycy spodziewają się wystąpienia silnych burz i nawałnic.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zwłoki znalezione w sklepie Carrefour. Ludzie robili zdjęcia, przerażający widok.

Takie zjawiska atmosferyczne pojawią się w późnych godzinach popołudniowych lub wieczornych. Wcześniej, w centralnej, a także wschodniej Polsce synoptycy prognozują silny upał. Termometry mogą wskazywać nawet 35 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na zachodzie kraju, gdzie spodziewana jest temperatura osiągająca maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

Lokalnie silnych burz można spodziewać się tak, jak pisaliśmy, późnym popołudniem lub wieczorem. Największym ryzykiem obarczony jest pas od Warmii i Mazur, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką aż po Śląsk. Komórki burzowe przesuwać będą się z zachodu na wschód.

Burzom towarzyszyć będą opady deszczu i to dość intensywnego – nawet do 40 mm na metr kwadratowy. W niektórych miejscach, lokalnie spodziewane są także opady gradu. Taka prognoza pogody, nie ma co ukrywać, nie napawa optymizmem.

ZOBACZ TAKŻE: Emeryci nie wiedzą o jednym. Przyszłoroczna waloryzacja dla niektórych z nich może okazać się mało korzystna.

Niestety, póki co, wszystko wskazuje na to, że prognoza pogody nie jest dla nas optymistyczna. Sobota może być ostatnim aż tak gorącym dniem. Warto więc wykorzystać ją na wypad nad wodę. Pamiętajmy jednak o bezpiecznym wypoczynku.

źródło: fanipogody.pl

Zobacz również: