W Trójmieście zatrzymano dwóch policjantów z KMP w Gdańsku. Okazuje się, że funkcjonariusze mają na swoim koncie liczne przestępstwa. Toczy się przeciwko nim śledztwo i wszystko wskazuje na to, że obaj zostaną wydaleni z policji Nieoficjalnie mówi się, że m.in. poniżali bezdomnego i znęcali się nad nim.

Dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zostało zatrzymanych przez swoich kolegów. Wszystko wskazuje na to, że mają na swoim sumieniu różnego rodzaju przestępstwa. Jak podał PAP, z nieoficjalnych informacji wynika, że m.in. znęcali się nad bezdomnym. Obaj zostaną wydaleni ze służby. Poniosą też konsekwencje karne.

O zatrzymaniu przez policjantów z gdańskiego biura spraw wewnętrznych dwóch gdańskich funkcjonariuszy poinformowało w piątek biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Do zatrzymań doszło w czwartek późnym wieczorem.

„Te błyskawiczne działania zostały podjęte po tym jak okazało się, że obaj zatrzymani dopuszczali się w swojej pracy licznych przestępstw. Czyny, które popełniali są w sprzeczności z jakąkolwiek etyką i z pewnością nie mają one nic wspólnego ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant” – widnieje w oficjalnym komunikacie biura prasowego KWP w Gdańsku.

W komunikacie podano również, że „nie ma miejsca w szeregach policjantów na tego typu osoby (…) Zostały podjęte działania, które spowodują wyrzucenie obu mężczyzn ze służby w policji. Obecnie są zawieszeni w obowiązkach i pozostają w dyspozycji prokuratury. Poza tym za przestępstwa, których się dopuszczali, grożą im także konsekwencje karne” – dodano w komunikacie na oficjalnej stronie policji w Gdańsku.

Z informacji uzyskanych nieoficjalnie przez lokalne media, a potwierdzonych – również w nieoficjalnych źródłach, przez PAP – wynika, że funkcjonariusze mieli m.in. poniżać bezdomnego i znęcać się nad nim.

Źródło: PAP, fakt24