Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o potrącenie 22-latka

0

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o potrącenie 22-latka na przejściu dla pieszych w centrum Krakowa – poinformowała w piątek Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej komendy wojewódzkiej. Sprawca pozostawił ofiarę bez pomocy. Mężczyzna opublikował w Internecie apel o pomoc i zamieścił zdjęcia zmasakrowanej twarzy.

Do zdarzenia doszło w sobotę między godz. 00:10-00:50 przy ulicy św. Gertrudy 16 w Krakowie. 22-latek został potrącony przez samochód,  „Prawdopodobnie marki Mercedes, koloru srebrnego. Możliwe, że była to taksówka” – napisał poszkodowany.

Sprawca nie udzielił rannemu mężczyźnie pomocy, zbiegł z miejsca zdarzenia.

– Policję wezwali na miejsce zdarzenia świadkowie. Oględziny trwały kilka godzin, skorzystaliśmy także z zapisu monitoringu miejskiego – powiedziała Katarzyna Cisło.

Policjanci na tej podstawie wytypowali sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek po południu. To 59-letni krakowianin. W piątek był przesłuchiwany w prokuraturze, gdzie postawiono mu zarzuty spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Źródło; PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ