WROCŁAW: Niemiecki policjant proponował seks 13-latce. Usłyszał wyrok

0

Wrocławski sąd zadecydował o losie niemieckiego policjanta, oskarżonego o próbę uwiedzenia małoletniej. Mike Alois S. usłyszał wyrok sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata – informuje „Gazeta Wrocławska”. – Nie ma wątpliwości co do winy oskarżonego – mówiła sędzia Izabela krupa.

44-letni niemiecki oficer policji z Lipska Mike Alois S. został na początku marca 2017 r. oskarżony przez wrocławskich śledczych o usiłowanie czynu pedofilskiego osobie poniżej 15 roku życia.
Głównymi dowodami w sprawie jest korespondencja mailowa, zapis rozmowy telefonicznej i zeznania świadków. Oskarżony faktycznie bowiem korespondował z 35-letnią kobietą, która zeznała, że odpowiedziała na jego anons na portalu ogłoszeniowym i podawała się za 13-letnią dziewczynkę.
Na pierwszej rozprawie przed sądem, która odbyła się w styczniu 2018 r. niemiecki oficer przyznał się do korespondencji, ale nie do usiłowania czynu pedofilskiego. Jak zeznawał, w odczytywanych na telefonie komórkowym mailach liczbę 13 odczytał jako 18, co tłumaczył problemami ze wzrokiem.
S. twierdził też, że choć otrzymał fałszywe zdjęcie nastolatki, to nie składał jej propozycji seksualnych. Twierdził, że inicjatywa wypływała ze strony dziewczyny, a on nabierał przekonania, że to jakaś gra, bo po rozmowie telefonicznej uznał, że głos należy do kobiety w wieku 30, a może i 40 lat.

Mike Alois S. został zatrzymany przez policję w marcu 2017 r. we wrocławskim hotelu. W trakcie przeszukania samochodu oskarżonego okazało się, że jest oficerem niemieckiej policji z Lipska; w aucie znajdował się mundur.

źródło: portal tvp.info

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ