SAN RAFAEL, CA - OCTOBER 30: A bucket of KFC Extra Crispy fried chicken is displayed October 30, 2006 in San Rafael, California. KFC is phasing out trans fats and plans to use zero trans fat soybean oil for cooking of their Original Recipe and Extra Crispy fried chicken as well as other menu items. KFC expects to have all of its 5,500 restaurants in the U.S. switched to the new oil by April 2007. (Photo Illustration by Justin Sullivan/Getty Images)

 

Jak donosi Religion News Service, Żydzi i muzułmanie w Detroit złożyli w tamtejszym sądzie pozwy przeciwko restauracjom KFC i Denny’s. Twierdzą w nich, że zaserwowano im jedzenie zawierające bekon. Choć w USA pozwy przeciwko restauracjom są częste, to jednak związane z jedzeniem i wiarą są rzadkością. Tym razem autorzy pozwów twierdzą, że naruszono ich przekonania religijne podając im bekon. Natomiast przedstawiciele restauracji utrzymują, że boczek trafił do jedzenia przez przypadek.
Angela Montgomery, 30-letnia Żydówka, powiedziała, że ​​w Denny’s otrzymała wegetariański omlet, w którym był bekonem. Kobietę bardzo to oburzyło: – Jestem praktykującą Żydówką i religia zabrania mi spożywania jakiegokolwiek produktu z wieprzowiny – stwierdza. Zanim zorientowała się, że w jej omlecie jest bekon, zdążyła zjeść kilka kawałków.
Natomiast muzułmańska para, która zamówiła dwie kanapki z kurczakiem w KFC a otrzymała z boczkiem, oburza fakt, że pomyłka wywołała u pracowników restauracji tylko uśmiech. Askar Abubaker zapytał, czy przedstawiciele restauracji oprócz kurczaka mogą dodać do kanapki ser.
– Mamy zarówno ser, jak i bekon — odpowiedział pracownik za ladą. Mężczyzna poprosił o dodanie tylko sera, ale mimo to w KFC w jego kanapce znalazł się również boczek.
NS

 

Zobacz również: