Francuska ikona filmu- Brigitte Bardot, wezwała swoich rodaków, aby nie głosowali w niedzielę na Emmanuela Macrona mówiąc, że widać brak współczucia w „jego zimnych, stalowych oczach”.
Gwiazda kina jest znaną obrończynią praw zwierząt i obawia się, że ich sytuacja mogłaby się pogorszyć wraz z objęciem urzędu przez Macrona. 
Pogardę dla cierpienia zwierząt można zauważyć w całkowitym braku empatii odzwierciedlonej w chłodzie jego stalowych oczu– stwierdziła gwiazda.
Bardot ujawniła się jako zwolenniczka Marine Le Pen na początku roku. W obszernym wywiadzie dla Le Figaro pytano gwiazdę, co myśli o współczesnej kulturze. Żyjemy w czasach, kiedy wszystko jest wulgarne, zwyczajne i przeciętne – powiedziała Bardot. I dodała: Francja już nie ma blasku i majestatu, który kiedyś miała.
Zaznaczyła też, że jest wielką patriotką. -Zostałam wychowana przez ojca i dziadka, który walczył o Francję i zaszczepił we mnie miłość do mojej ojczyzny. Nie jestem dumna z tego, jaka jest dzisiaj Francja. Marine Le Pen ma zamiar przywrócić granice i nadać Francuzom pierwszeństwo. Popieram to– powiedziała Bardot.
82-letnia aktorka była często oskarżana o „podżeganie do nienawiści rasowej” i krytykowana za jej wystąpienia przeciwko masowej imigracji muzułmańskiej we Francji.
mb