Dwóch policjantów zginęło, a trzeci został ciężko ranny w strzelaninie, która wywiązała się wieczorem 20 kwietnia się na Polach Elizejskich w Paryżu. Muzułmański napastnik, który strzelał do policjantów, został zabity na miejscu. Druga strzelanina miała miejsce nieco wcześniej w dzielnicy niedaleko Pól Elizejskich.

Policja informuje, że w rejonie Pól Elizejskich w Paryżu, gdzie doszło do strzelaniny, trwa operacja specjalna. Drugi z napastników najprawdopodobniej nadal się ukrywa.

Zwracając się do narodu, po spotkaniu kryzysowym w pałacu prezydenckim, francuski prezydent Francois Hollande powiedział, że wszystko wskazuje na to, że atak miał charakter „terrorystyczny”.

Tymczasem naoczni świadkowie poinformowali media, że napastnik wysiadł z samochodu i otworzył ogień do policjantów z kałasznikowa. Informacje te zostały następnie częściowo potwierdzone przez rzecznika Ministrów Spraw wewnętrznych, Pierre-Henry Brandet, który powiedział dziennikarzom, że  „przeciwko policji została użyta broń automatyczna”.

Es