BYDGOSZCZ: Areszt za zwierzęta trzymane w strasznych warunkach

0
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy w piątek aresztował na trzy miesiące małżeństwo, które w podbydgoskim Dobrczu prowadziło hodowlę rasowych psów i kotów w strasznych warunkach.
– Wcześniej małżeństwo usłyszało zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem oraz oszustw wobec trzech osób, które kupiły od nich zwierzęta – poinformował zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz – Północ Piotr Dunal.
Małżonkowie podczas przesłuchania nie przyznali się do winy.
W zlikwidowanej hodowli znajdowały się 152 psy i 25 kotów. Zwierzęta były trzymane w bardzo ciasnych klatkach i skrzyniach, które były ustawione w dwóch ciasnych pokojach domu jednorodzinnego, a pozostałe w budynku gospodarczym.

Psy i koty były niedożywione, odwodnione i chore, leżały w swoich odchodach, na sianie przesiąkniętym moczem. Wśród zwierząt były suki ze szczeniakami i kotki z kociętami. Znaleziono też martwe zwierzęta.

W hodowli znajdowały się m.in.: buldogi francuskie, yorki, shih tzu, border collie i maltańczyki oraz koty norweskie. Małżeństwo sprzedawało je po 1,5 tys. zł za sztukę.

Policja o hodowli została powiadomiona w sobotę. Podjęto decyzję o jej likwidacji, psy i koty przekazano pod opiekę organizacji zajmującej się pomocą dla zwierząt.

Ustawa o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem przewiduje do trzech lat pozbawienia wolności, a Kodeks karny za oszustwo – do ośmiu lat pozbawienia wolności. PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ