Jacek Kurski wygrał konkurs na nowego prezesa telewizji publicznej – poinformował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Jak podał, czworo członków RMN – on sam, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Grzegorz Podżorny – głosowało za kandydaturą Kurskiego; przeciw był Juliusz Braun.

Spośród nich do finału wyłoniono cztery osoby: poza Kurskim także dyrektor TV Biełsat Agnieszkę Romaszewską-Guzy, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofa Skowrońskiego oraz reżysera Bogdana Czajkowskiego.

W piątek w Sejmie odbył się trzeci etap konkursu, który polegał na rozmowie kandydatów z członkami Rady Mediów Narodowych m.in. na temat wizji telewizji publicznej i sposób realizacji misji publicznej. W środę członkowie RMN głosowali nad kandydaturami finalistów konkursu.

Krzysztof Czabański pogratulował wyboru Kurskiemu.

– Osobiście cieszy mnie to, że Jacek Kurski wyciągnął wnioski z różnych uwag, które słyszał z różnych stron i zaprezentował bardzo ciekawy, dynamiczny program działania telewizji. Szczególnie mnie cieszy, że ta jego dynamika będzie służyła wspieraniu tego, co jest najważniejsze dla mediów publicznych, mianowicie uszczelnieniu abonamentu – powiedział.

Źródło: Kurier  PAP