Szefowa gdańskiej prokuratury odwołana. Popełniła błąd w sprawie wnuka Wałęsy

4

Decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego – Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego 05 października 2016 roku Prokurator Rejonowa Gdańsk – Śródmieście Grażyna Starosielec została odwołana ze swojego stanowiska.

Podstawą podjęcia takiej decyzji było nienależyte wypełnianie obowiązków służbowych przez prokurator Grażynę Starosielec. Objawiało się to między innymi w braku lub nieprawidłowym nadzorze nad postępowaniami przygotowawczymi prowadzonymi w kierowanej przez nią Prokuraturze Rejonowej Gdańsk – Śródmieście. Przykładem może być sprawa Dominika W., który pobił kobiety. Pomimo tego, że jedna z pokrzywdzonych miała wstrząśnienie mózgu, krwiak na nodze i długo leczyła się psychiatrycznie, prokurator z Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Śródmieście, bez wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności sprawy, umorzył postępowanie. Po upływie kilku miesięcy od podjęcia tej decyzji Dominik W. napadł z nożem na swoją partnerkę.

Art. 2 i 6 ustawy z dnia 28 stycznia 2016roku Prawo o prokuraturze nakładają na każdego prokuratora obowiązek ścigania przestępstw i stania na straży praworządności, kierując się zasadą bezstronności i równego traktowania wszystkich obywateli.

Podstawą podjęcia decyzji o odwołaniu ze stanowiska prokurator Grażyny Starosielec nie był fakt, iż wobec Dominika W. prokurator nie zdecydował się na wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

źródło: Prokuratura Krajowa

4 KOMENTARZE

  1. NO JEŻELI TAK ! …TO ZGODNIE ” Art. 2 i 6 ustawy z dnia 28 stycznia 2016roku Prawo o prokuraturze nakładają na każdego prokuratora obowiązek ścigania przestępstw i stania na straży praworządności, kierując się zasadą bezstronności i równego traktowania wszystkich obywateli.” ! ..ZOSTAŁA SŁUSZNIE ODWOŁANA ! ..TO O CO CHODZI W TYM ” prowokującym ” (” niusie ” ) ?! ..

  2. Praktyka jest taka że jeżeli w przypadku pobicia pobity nie wyląduje na tydzień w szpitalu to prokuratura umarza postepowanie gdyż przestepstwo nie jest scigane z urzędu. Czyli pokrzywdzony może sam dochodzić swoich praw w sądzie. Generalnie należy się cieszyć że wyrzucono ta panią pod warunkiem że tak samo będzie się postepowań nie tylko w odniesieniu do wnuka Wałesy ale kazdego patrioty bijącego żone / dziewczynę.

  3. PiS owska propaganda . To pojedynczy przykład. A co z innymi w której jest dziecko sedziego, prokuratora, dyrektora , prezesa, komornika , policjanta , czy innego urzednika . To jak co zrobił ZERRO aby uzdrowić sądownictwo i prokurature od tego. ZERRO zajmuje sie tylko tymi sprawami na których zbuduje poparcie a nie na tym co powinien bo ma obowiazek. Platfusy nic nie robiły a tera wcale nie jest lepiej .

  4. Gangrena, która toczy polski wymiar sprawiedliwości rozwinęła się na dobre.
    Ilu takich Biedrzyńskich jest w Polsce, panie Ministrze Ziobro?
    „Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości”.
    http://tagen.tv/vod/2016/08/latwiej-w-polsce-liczyc-na-sumienie-przestepcy-niz-na-sumienie-wymiaru-sprawiedliwosci/?c=4554

ZOSTAW ODPOWIEDŹ