Po raz drugi będziemy bawili się na Święcie Bzury. Tym razem impreza odbędzie się 21 sierpnia na sochaczewskiej przystani. Atrakcji nie zabraknie, i każdy znajdzie coś dla siebie. Warto już dziś zarezerwować sobie ten dzień na zabawę nad Bzurą.

Tradycyjnie na rzece królować będą kajaki. Zaś Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa organizuje konkurs – „Pogromcy Bzury, czyli Sochaczewskie Pływanie na Byle Czym”. Już dziś warto pomyśleć o niebanalnej jednostce pływającej. Będą też konwencjonalne wyścigi kajakowe, bieg przełajowy, zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sochaczewa oraz turniej siatkówki plażowej.

Nie może zabraknąć próby bicia rekordu w przeciąganiu liny oraz konkurencji przygotowanych przez FC Dragon, który przeprowadzi m.in. bieg przełajowy oraz turniej armwreslingu (siłowanie na rękę). Dla siłaczy będzie też konkurencja przewracania opony na czas. Dragoni zaprezentują się także w pokazie sztuki walki. Nie obędzie się bez pokazów ratownictwa wodnego, szkółki survivalu oraz pokazów wiązania węzłów żeglarskich.

Planujemy też warsztaty starych zawodów: szkutnictwo, kowalstwo, pszczelarstwo, garncarstwo. Natomiast z wystawy starych fotografii dowiemy się, jak dawniej wypoczywano nad Bzurą.

Zaś na scenie trwać będzie prawdziwe bigbitowe szaleństwo. A to za sprawą koncertu „Szalone lata big beatu”, w którym wystąpi legendarny zespół 2 plus 1 ze swoimi największymi przebojami: „Chodź, pomaluj mój świat”, „Czerwone słoneczko”, „Hej, dogonię lato”, „Wstawaj, szkoda dnia”, „Windą do nieba” „Iść w stronę słońca” i wieloma innymi. Wielkie rockandrollowe emocje czekają nas także podczas koncertu wrocławskiej grupy The Beatelman – wykonującej przeboje The Beatles, Czerwonych Gitar, Skaldów i Niebiesko Czarnych. W czasie ich występów buty same rwą się do tańca, a marynary fruwają wysoko! Na scenie odbędzie się także konkurs mikrofon dla wszystkich. Już warto ćwiczyć repertuar.

Wybierzmy także osobę w najciekawszej stylizacji nawiązującej do lat 60. Nie zabraknie konkursu wiedzy o Bzurze. A dla poetów ogłaszamy turniej Laur Bzury – na wiersz o Bzurze. Wiersze należy nadsyłać do 10 lipca na mail: janusz@exmedia.pl, w temacie „Laur Bzury”. Zwycięzca otrzyma pamiątkową statuetkę.

Będą też kiermasze (zapraszamy wszystkich zainteresowanych 713 762 276). Zaś nasza redakcja będzie promować książkę „Opowieści niezwykłe i niesamowite” – po raz pierwszy do nabycia w czasie Święta Bzury.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci: wesołego miasteczka, konkursów z nagrodami oraz konkurencji rekreacyjnych i animacji.

Organizatorami są Express Sochaczewski, Miasto Sochaczew oraz Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa. Imprezę współorganizują MOSiR, WOPR Sochaczew, Hufiec ZHP Sochaczew, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, PZW Sochaczew Koło Miasto, FC Dragon, Stary Sochaczew. Honorowy patronat na II Świętem Bzury objął Burmistrz Sochaczewa. Patronami medialnymi są  Express Sochaczewski, sochaczewianin.pl, sochaczew.pl, newsbook.pl, radio Fama Żyrardów oraz Express Wieczorny.

jasz

fot. Bogumiła Nowak

Zobacz również: