Największe widowisko pasyjne w Polsce po raz kolejny odbędzie się w stolicy Wielkopolski. W najbliższą sobotę, czyli 19 marca, poznaniacy będą mogli uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej. Organizacja spektaklu wiąże się ze zmianami w komunikacji miejskiej.

Misterium Męki Pańskiej co roku przyciąga do Poznania tłumy widzów. W spektaklu występuje około 200 osób, wśród których swoich sił aktorskich próbuje wielu mieszkańców miasta.

– Tegoroczne Misterium będzie organizowane ze sporą zmianą. W rolę Jezusa wcieli się osoba, która wcześniej grała Judasza. Cezary Łapa, bo o nim tu mowa, stanie zatem przed nie lada wyzwaniem! – mówi Julian Głuchowski, rzecznik prasowy wydarzenia.

Spektakl potrwa około 80 min. Nastrój pogłębi przejmująca muzyka oraz gra świateł i dźwięku. Podczas Ostatniej Wieczerzy rozdane zostaną okrągłe bochenki pszennego chleba, wypieczone specjalnie na potrzeby Misterium. Uczestnicy wydarzenia będą mogli liczyć na niezapomniane wrażenia artystyczne.

– W scenie finałowej poświęconej, jak co roku, Janowi Pawłowi II i Miłosierdziu Bożemu, aniołowie – tancerze Polskiego Teatru Tańca, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych oraz Gimnazjum Bł. Marii Karłowskiej będą obsypywać uczestników płatkami białych i czerwonych róż (symbolem Bożego Miłosierdzia) – mówi Artur Piotrowski, pomysłodawca i reżyser widowiska.

Poznańskie Misterium Męki Pańskiej wystawiane jest od 1998 roku. W tym czasie obejrzało je ok. miliona osób z Polski i ze świata. Dwa razy z dużym sukcesem gościło również w samej stolicy. Wydarzenie jest bezpłatne, a uczestniczyć w nim może każdy. Misterium odbędzie się 19 marca na Cytadeli.

Daria Pertek

biuro prasowe UM Poznań

Zobacz również: