Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła decyzję o przyznaniu pierwszym klasom w szkołach podstawowych dodatkowej godziny języka angielskiego oraz godziny innych zajęć wybranych przez rodziców. Na ten cel dzielnice dostaną około 1 mln zł.

Od września, dzieci w pierwszych klasach w stołecznych szkołach będą miały w tygodniu dodatkową godzinę języka angielskiego (lub innego) oraz godzinę innych zajęć rozwijających. Rodzice wybiorą je we wrześniu w porozumieniu z dyrektorem szkoły.

To dowód na to, że w Warszawie inwestujemy w rozwój pierwszoklasistów. Rodzaj zajęć powinien uwzględniać potrzeby najmłodszych uczniów i zostać uzgodniony z ich rodzicami – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

W wytycznych do organizacji roku szkolnego 2016/2017 zostały wprowadzone dodatkowe 2 godziny zajęć tygodniowo dla wszystkich klas pierwszych, które powstaną w warszawskich samorządowych szkołach podstawowych.  Godziny te przeznaczone są na:

  • zajęcia z języka angielskiego lub innego języka nowożytnego (1 godzina),
  • zajęcia edukacyjne rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów (1 godzina).

Przypomnijmy, 1 kwietnia rozpoczynają się zapisy do pierwszych klas w szkołach podstawowych. Siedmiolatki idą do szkoły obowiązkowo, zaś sześciolatki, jeśli ich rodzice tak zdecydują. Więcej informacji na temat zapisów: www.edukacja.um.warszawa.pl

Źródło: UM Warszawa

Zobacz również: