Studenci Politechniki Wrocławskiej z zespołu JetStream zajęli drugie miejsce w klasie advanced podczas zawodów lotniczych SAE Aero Design East w Stanach Zjednoczonych.

W zawodach, które w niedzielę zakończyły się Fort Worth w Teksasie, wystartowało 70 drużyn akademickich z całego świata. Organizatorem SAE Aero Design East jest stowarzyszenie Society of Automotive Engineers i koncern Lockheed Martin, potentat w branży lotniczej.

Studenci Politechniki Wrocławskiej zdobyli najwięcej miejsc na podium w poszczególnych kategoriach.

W klasie advanced (model Lower Silesian – rozpiętość skrzydeł 3,5 m, waga 3,5 kg, udźwig ponad 12 kg) znaleźli się na drugim miejscu w prezentacji technicznej oraz na trzecim miejscu w rywalizacji na celność rzutu. W ostatecznym zestawieniu w klasie advancend Polacy zajęli drugie miejsce.

W klasie micro startowali z modelem Spirit of Kościuszko o rozpiętość skrzydeł 1,6 m, wadze 500 g i udźwig ponad 1,6 kg. W tej części zawodów byli na drugim miejscu w kategorii najcięższy podniesiony ładunek oraz na trzecim miejscu w prezentacji technicznej.

Konstruktorzy z zespołu JetStream w prestiżowych zawodach w Stanach Zjednoczonych biorą udział od ośmiu lat. Na ogół przyjeżdżali z nagrodami za swoje projekty i osiągnięcia prezentowanych modeli. Tegoroczny wynik to największy sukces wrocławian.

Film i tekst o przygotowaniach JetStream do wyjazdu na zawody do Fort Worth znajdziesz TUTAJ.