potezny wybuch

Władimir Putin dopuszcza się coraz to bardziej haniebnych czynów, pozwalając rosyjskiej armii atakować coraz więcej cywilnych obiektów i osób. Giną obywatele Ukrainy oraz rodziny z dziećmi. Od wczoraj, niemal nieustannie pod zmasowanym atakiem bombowym znajduje się Charków. Dziś bomby spadły na centrum miasta. 

Charków znów pod atakiem bombowym. Potężna eksplozja w centrum miasta

Blisko 1,5 milionowe miasto jest jednym z najważniejszych celów Rosjan. Chcą je zdobyć, spodziewając się wówczas załamania linii obrony ze strony Ukraińców. To dlatego wojska Władimira Putina nieustannie od wczoraj bombardują Charków i jego obrzeża systemami Grad.

Niestety, ale rośnie też liczba poszkodowanych oraz ofiar. Na poniższym nagraniu widać, jak jedna z bomb uderza w same centrum miasta, powodując potęzną eksplozję. W dalszej części materiału publikujemy zdjęcia, ukazujące skalę zniszczeń.

Oto wspomniane nagranie, ukazujące moment uderzenia rakiety, wystrzelonej przez Rosjan systemem Grad.

Poniższe obrazki są jednym słowem przerażające. Putin i jego wojska dopuszczają się aktów barbarzyństwa, zbrodni wojennych. Przekraczają wszelkie dopuszczalne granice. Opór Ukraińców jednak nie maleje i skutecznie odpierają znacznie większe siły wroga. Charków, jak i Kijów wciąż pozostają niezdobyte.

Tutaj kolejne nagrania. Z budynków pozostały jedynie zgliszcza. Wkrótce niestety można spodziewać się kolejnych bombardowań Charkowa czy Kijowa. Eksperci nie mają wątpliwości, że Putin jest coraz bardziej zdesperowany, by podbić Ukrainę. Czas działa na jego niekorzyść.

Modlimy się za Ukraińców i wierzymy, że wytrwają, skutecznie odpierając coraz bardziej brutalne ataki rosyjskich wojsk. Głęboko wierzymy, że uda się powstrzymać rozlew krwi, który rozpoczął szaleniec Władimir Putin.

  1. Rossmann wycofuje rosyjskie produkty. Znikają ulubione kosmetyki Polaków
  2. Przechwycili telefon rosyjskiego żołnierza. Przerażające wiadomości sms
  3. Ciężka noc dla Ukrainy. Nie żyje ponad 70 osób. Na Kijów podąża ogromny konwój

Zobacz również: