Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki przekazał bardzo dobre wieści dla milionów polskich emerytów. Okazuje się, że wraz z początkiem marca czeka ich znaczna podwyżka emerytur, a dodatkowo wypłacona zostanie po raz kolejny 14. emerytura. Pokazane zostały konkretne wyliczenia i kwoty.

Wyższe o blisko 200 złotych emerytury i 14. emerytura jeszcze w tym roku!

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki przekazał seniorom dobrą wiadomość. Już początkiem marca tego roku, emerytów czeka rekordowa waloryzacja. Dzięki temu znacznie wzrośnie wartość świadczeń emerytalnych. To jeszcze nie wszystko, bowiem kolejny raz wypłacona zostanie także 14. emerytura.

To jest wzrost bezprecedensowy, ponieważ będzie jeszcze trzynasta emerytura i czternasta emerytura wypłacona w drugiej połowie tego roku” – potwierdza Morawiecki. Emeryci dostaną więc w tym roku dwa dodatkowe świadczenia. Tym samym potwierdziły się nasze wcześniejsze spekulacje na temat czternastek. Znamy szczegóły i wyliczenia, która przekazała Marlena Maląg.

„Troska o seniorów jest naszym najwyższym priorytetem” – przekazał Mateusz Morawiecki, po czym przeszedł do przedstawienia dokładnych szczegółów nadchodzącej wielkimi krokami waloryzacji emerytur.

„Świadczenia emerytów i rencistów wzrosną o 7 proc.” – informuje szef rządu. Co to oznacza w praktyce? Szczegóły pokazała Marlena Maląg. „Tegoroczna waloryzacja będzie kosztowała około 18 mld zł. To kolejny dobry dzień, potwierdzający konsekwencję rządu PiS.” – informuje minister rodziny i polityki społecznej. Jak waloryzacja przełoży się na kieszenie emerytów?

Marlena Maląg powiedziała, że niektórzy emeryci będą mogli liczyć na emerytury wyższe nawet o 190 złotych brutto, niż dotychczas. Mateusz Morawiecki dodał także, że od 1 marca 2022 roku najniższa emerytura będzie wyższa od 1200 złotych.

W kontekście waloryzacji emerytur pojawia się też pytanie o inflację. Ile rzeczywiście seniorom dadzą takie podwyżki, trzynastka i 14. emerytura, skoro na sklepowych półkach czy w aptekach, ceny szaleją?

Mateusz Morawiecki jest jednak pewien, że emeryci pozytywnie odczują rekordową waloryzację emerytur. „Gdy senior porówna grudzień 2021 do grudnia 2022, to jestem absolutnie pewien, że to będzie to procent wyższy niż inflacja” – przekazuje szef rządu.

źródło: Goniec.pl, media

Zobacz również: