nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Smutne informacje dla kibiców piłki nożnej i całego piłkarskiego środowiska. W wieku 45 lat zmarł zasłużony piłkarz. Tomasz Ciemięga, bo o nim mowa, miał na swoim koncie ponad 378 ligowych meczy i 25 bramek.

Nie żyje Tomasz Ciemięga

O śmierci Tomasza Ciemięgi poinformował klub GKS Jastrzębie, którego był wychowankiem i kapitanem. „29 stycznia w wieku 45 lat zmarł wychowanek, były piłkarz oraz kapitan GKS-u Jastrzębie, Tomasz Ciemięga.” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu, który występuje aktualnie na zapleczu ekstraklasy, w Fortuna 1. Lidze.

„W 1995 roku trafił do seniorskiej drużyny naszego zespołu, w którym występował nieprzerwanie aż do roku 2008. Następnie reprezentował barwy Gwiazdy Skrzyszów i Cukrownika Chybie, by w w 2010 roku, na 1,5 sezonu, wrócić do GKS-u 1962 Jastrzębie.” – wspominają działacze klubu.

W barwach GKS-u Jastrzębie, Tomasz Ciemięga rozegrał aż 378 meczów ligowych na pięciu różnych poziomach rozgrywkowych. Był więc prawdziwą legendą jastrzębian, dla których zdobył 25 bramek. Grał jako obrońca.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Ciemięga pozostawał blisko swojej ukochanej dyscyplinu sportu, będąc trenerem piłkarskim. „Był trenerem młodzieży w zespole Orzeł Moszczenica, a następnie – od 2017 do końcówki 2021 roku – pierwszym trenerem Granicy Ruptawa.” – wspomina oficjalna strona internetowa klubu GKS Jastrzębie.

źródło: GKS Jastrzębie

  1. Po decyzji Putina narasta niepokój. Sygnał gotowości do rozpoczęcia konfliktu?
  2. Ukraiński minister o pomocy ze strony Polski. „Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy nic”
  3. Donald Tusk ma pomysł odnośnie emerytur. Zapowiada złożenie projektu ustawy

Zobacz również: