Jacek Jaworek
policja / fotomontaż

Tą sprawą żyła cała Polska. Przypomnijmy, że Jacek Jaworek podejrzewany jest o dokonanie potrójnego morderstwa. Od czasu zbrodni, a więc 10 lipca 2021 roku, mężczyzna się rozpłynął. Prowadzone na szeroką skalę poszukiwania nie przyniosły żadnego efektu. Teraz jednak wreszcie, pojawiły się przełomowe informacje.

Policja już wie, gdzie jest Jacek Jaworek? Przełomowe wieści

10 lipca 2021 roku Jacek Jaworek miał dokonać potrójnego morderstwa we wsi Borowce pod Częstochową. 52-letni mężczyzna podejrzewany jest o to, że z broni palnej z zimną krwią zastrzelił swojego brata, bratową oraz ich 17-letniego syna. Pomimo intensywnych poszukiwań, zaangażowania wielu funkcjonariuszy, specjalistycznego sprzętu, psów i wreszcie międzynarodowej współpracy, Jacka Jaworka nie udało się do tej pory odnaleźć. Jest jednak nowy trop.

W poszukiwaniach Jacka Jaworka zakładano wiele możliwych scenariuszy. Część z nich mówiła, że mężczyzna może ukrywać się w okolicy miejsca zbrodni, w jednym z lasów. Kolejne o tym, że mógł wyjechać zagranicę, a jeszcze następne, że popełnił samobójstwo. Policja otrzymywała mnóstwo sygnałów, jakoby Jacek Jaworek był gdzieś widywany. Żaden z tropów nie został oficjalnie potwierdzony. Do teraz.

Wygląda na to, że po ponad 5 miesiącach od tragicznej zbrodni w Borowcach, organy ścigania wreszcie wpadły na konkretny ślad. Jacek Jaworek ma ukrywać się w Wiedniu. „Oficjalny portal wiedeńskiej policji wydał dziś komunikat skierowany do mieszkańców austriackiej stolicy. 52-latek odpowiedzialny za zbrodnię w Borowcach może ukrywać się w tym mieście.” – czytamy w portalu Goniec.pl. „52-latek jest uważany za brutalnego i może być uzbrojony” – potwierdził tę informację rzecznik wiedeńskiej policji, Markus Dittrich.

Co ciekawe, austriacka policja wyznaczyła nagrodę w wysokości 4300 euro za wszelkie informacje, mogące doprowadzić do poszukiwanego Jacka Jaworka.

źródło: Goniec.pl, media

  1. Nowe informacje o zaginięciu polskiego żołnierza przy granicy
  2. Kolejny nowy podatek? Morawiecki komentuje doniesienia
  3. Poszukiwani młodzi mężczyźni nie żyją. Znaleziono ich ciała

Zobacz również: