wypadek
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Tragicznym finałem zakończyły się poszukiwania dwóch młodych mężczyzn. Dwudziestolatkowie nie żyją. Ciała zaginionych odnaleziono przy jednej z autostrad. Szczegóły tego dramatycznego zdarzenia porażają. 

Nie żyją dwaj zaginieni z okolic Tarnowskich Gór. Policja rozważa kilka scenariuszy

Do makabrycznego odkrycia doszło dziś przy autostradzie A1 w województwie śląskim. Jak podała jedna ze stacji radiowych, przy drodze odnaleziono zwłoki dwóch osób. „Dwa ciała z ranami postrzałowymi w głowach znaleziono przy autostradzie A1 w Śląskiem” – przekazało RMF FM. Dodajmy, że zwłoki znajdowały się w okolicach Świętoszowic w powiecie tarnogórskim. Chwile później przedstawiciel służby mundurowych przyznał, iż doniesienia dzienniakrzy są prawdziwe. „Potwierdzam odnalezienie ciał dwóch młodych mężczyzn” – powiedziała podkomisarz Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

W toku czynności okazało się, że nie żyje dwóch młodych mężczyzn, którzy byli od kilku dni poszukiwani. „Mieli 20 i 21 lat. Jeden pochodził z okolic Tarnowskich Gór, a drugi z okolic Gliwic” – wyjaśniła Aleksandra Nowara. Rzeczniczka śląskiej policji podkreśliła, że nie może udzielić żadnych informacji w sprawie obrażeń jakich doznali zmarli.

Co ciekawe, pomimo że zarówno jeden jak i drugi dwudziestolatek byli poszukiwani od kilku dni, funkcjonariusze policji nie brali pod uwagę, iż obie sprawy mogą być ze sobą powiązane. „Początkowo nie łączyliśmy tych zaginięć” – zaznaczyła podkomisarz. Tymczasem okazuje się, że jest zgoła inaczej. Czy panowie nie żyją z tej samej przyczyny?

Dramatyzmu całej sprawie dodaje fakt, iż przy nieżyjących mężczyznach znaleziono rewolwer na amunicję czarnoprochową. Być może z tego powodu organy ścigania rozważają różne wersje tragicznych zdarzeń przy autostradzie. „Na tym etapie postępowania nie wykluczamy żadnej z wersji wydarzeń, w tym udziału osób trzecich” – dodała przedstawicielka śląskiej policji. Mówi się o tym, iż służby biorą pod uwagę nie tylko zabójstwo, ale również samobójstwo i samobójstwo rozszerzone.

Jak na razie trwa dochodzenie w sprawie. Na miejscu odnalezienia zwłok pracują technicy policyjni i śledczy z prokuratury w Tarnowskich Górach. Prokurator zarządził także sekcję zwłok. Z pewnością niebawem dowiemy się, dlaczego nie żyją dwaj młodzi ludzie.

Źródło: Wirtualna Polska,RMF FM

Zobacz również: