polska wyjdzie z unii, polexit

Czy szykuje się nam Polexit? Polka wyjdzie z Unii Europejskiej? Po słowach Ryszarda Terleckiego z Prawa i Sprawiedliwości oraz Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, takiego scenariusza nie można wykluczyć. Wielu przeciera oczy ze zdziwienia po tym, co usłyszeli od jednych z najważniejszych polityków obozu rządzącego. 

Po słowach Terleckiego i Kowalskiego wraca pytanie, czy Polska wyjdzie z Unii Europejskiej

Na Forum Ekonomicznym w Karpaczu usłyszeliśmy wiele ciekawych, ale też wiele kontrowersyjnych wypowiedzi. Z pewnością do tej drugiej kategorii zaliczyć można słowa, które wygłosił Ryszard Terlecki. Wtórował mu Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Już wcześniej na Forum Ekonomicznym dość szeroko komentowane były słowa Jacka Sasina o podwyżce cen energii. Nikt jednak nie spodziewał się tego, co przyznają Terlecki z Kowalskim. Chodzi o Polexit. Czy Polska wyjdzie z Unii? Nie wykluczają tego politycy Zjednoczonej Prawicy. „Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi (sankcje wobec Polski – przyp. red.), to musimy szukać drastycznych rozwiązań. (…) Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej demokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli.” – stwierdził Ryszard Terlecki podczas Forum Ekonomicznego.

Z tymi słowami zdaje się, że zgadza się Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Polityk dał temu wyraz na swoim Twitterze. Kowalski wymienił trzy wady członkostwa Polski w strukturach Unii Europejskiej. To straty finansowe, rządy Niemiec oraz łamanie unijnych traktatów przez Komisję Europejską. „Czas na rzetelną ocenę czy ścieżka brytyjska nie jest dla Polski lepsza.” – podsumował swój wpis Janusz Kowalski.

Oczywiście to tylko słowa i opinie polityków i nie zależy od nich to, czy Polska wyjdzie z Unii Europejskiej. Oczywiście scenariusz ten jest możliwy, ale na ten moment wydaje się bardzo mało prawdopodobny. Niemniej jednak, w przestrzeni publicznej ruszyła dość spora dyskusja.

źródło: Onet.pl, TVN24, Twitter

Zobacz również: