policjanci dokonali szokującego odkrycia

Policjanci z województwa dolnośląskiego musieli być mocno zszokowani. Niewątpliwie nie tego spodziewali się, kiedy przeprowadzali z pozoru rutynową kontrolę samochodu dostawczego. To co znaleźli w busie, przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

Policjanci nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli

Cała sytuacja miała miejsce 27 sierpnia niedaleko miejscowości Góra. Policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli białego busa marki Iveco. Funkcjonariusze najpierw sprawdzili stan techniczny busa. Chwilę później chcieli zobaczyć wnętrze pojazdu, a konkretnie jego część ładunkową.

Kiedy policjanci otwarli tylne drzwi Iveco, osłupieli. Ich oczom ukazało się ponad 30 osób. 50-letni kierowca, obywatel Ukrainy, przewoził swoim autem tak ogromną ilość ludzi. „Gdy otworzyli drzwi powierzchni ładunkowej Iveco, ujrzeli przerażający obraz. W części auta przeznaczonej do przewozu towaru, znajdowało się 29 osób, które podróżowały, stojąc bądź siedząc na skrzynkach” – poinformował Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Z pewnością zachowanie Ukraińca było skrajnie nieodpowiedzialne. „Kierowca nie tylko złamał prawo, ale przede wszystkim naraził on życie i zdrowie tych osób. W sytuacji udziału pojazdu w jakimś zdarzeniu drogowym, podróżujące w nim bez jakiegokolwiek zabezpieczenia technicznego osoby najprawdopodobniej odniosłyby poważne obrażenia” – tłumaczył Ratajczyk. Co ciekawe, wszyscy pasażerowie Iveco okazali się być Ukraińcami, którzy podróżowali do pracy.

Oczywiście 50-latka spotkała zasłużona kara. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące. Poza tym, Ukrainiec otrzymał wysoki mandat. „Pamiętajmy, że to kierowca odpowiada za bezpieczeństwo wszystkich osób, które znajdują się w prowadzonym przez niego pojeździe. Niedopuszczalne jest, aby pasażerowie podróżowali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, nie mówiąc o przewożeniu ich w miejscach do tego nieprzeznaczonych, co stwarza realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia” – powiedział Przemysław Ratajczyk.

Źródło: Fakt, KPP w Górze

  1. Telewizja Polska ogłosiła przetarg na luksusową siedzibę. W sieci zawrzało
  2. Służby na Lotnisku Chopina postawione w stan gotowości. Pojawiła się informacja o bombie
  3. Przełomowe kroki ws. TVN24? Jak KRRiT widzi przyszłość stacji?

Zobacz również: