Tomasz Grodzki

Tomasz Grodzki zszokował Polaków swoimi słowami. Tym razem, marszałek senatu wypowiedział się na temat polskiej służby zdrowia. Zwykli obywatele nie kryją oburzenia, sugerując, że pomysły polityka spowodują, iż ludzie będą leczyli się w domach, a nie w szpitalach.

Tomasz Grodzki podał receptę na poprawę sytuacji w polskiej służbie zdrowia

Zacznijmy od tego, iż kontrowersyjne słowa padły z ust marszałka senatu w trakcie panelu dyskusyjnego, który odbywał się w ramach Campusu Polska Przyszłości. Warto wspomnieć, iż organizatorem tego przedsięwzięcia jest Rafał Trzaskowski. W drugim dniu Campusu, Tomasz Grodzki zabrał głos w sprawie uzdrowienia polskiego systemu opieki zdrowotnej. Niewątpliwie pomysł polityka można określić mianem kontrowersyjnego.

Marszałek przyznał, iż obecny system opieki zdrowotnej jest niewydolny. Co ciekawe, Tomasz Grodzki przedstawił receptę na poprawę trudnej sytuacji. Zdaniem polityka słusznym rozwiązaniem jest restrukturyzacja. Tym co bulwersuje jest fakt, iż mężczyzna stwierdził, iż powinno się zlikwidować większość szpitali. „W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców” – zaznaczył Grodzki.

Jako przykład kraju, w którym takie rozwiązanie zadziałało, polityk podał Danię. Właśnie w tym państwie jeszcze 16 lat temu były 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców. Po zmianach pozostało ich jedynie 16. Tomasz Grodzki przekonywał, iż żaden z medyków nie stracił pracy. Dzięki tym reformom duński system opieki zdrowotnej jest dziś jednym z najlepszych w Europie.

Warto dodać, że zanim duńskie władze wprowadziły wspomniane zmiany, zorganizowano ankietę społeczną. Dopiero po uzyskaniu zgody obywateli, przeprowadzono drastyczne reformy systemu opieki zdrowotnej w tym kraju.

Czy w Polsce jest możliwa realizacja podobnego scenariusza? Patrząc na reakcje Polaków na słowa Tomasza Grodzkiego, można mieć spore wątpliwości. Internauci ostro skrytykowali marszałka senatu.

Oczywiście swoje niezadowolenie z pomysłu Grodzkiego wyrazili także politycy partii rządzącej. „Tak więc za rządów PO karetka z chorym do szpitala będzie jeździła nawet po 100 km a ciężko chorzy będą się leczyć w domach” – podsumował marszałka Kazimierz Smoliński, poseł PiS.

Źródło: Fakt, YouTube

  1. Donald Tusk odpowiedział na pytanie o związki partnerskie. Biedroń rozwścieczony
  2. Jasnowidz Jackowski niepokojąco o najbliższej przyszłości. „To będzie jatka”
  3. Gdzie na grzyby? W tych miejscach jest ich prawdziwy wysyp

Zobacz również: