Polscy o uchodźcach i granicy polsko - białoruskiej
Youtube

Nie ma co ukrywać, tematem numer jeden w mediach i w opinii publicznej jest kwestia uchodźców, koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości i tzw. totalnej opozycji panuje totalne poróżnienie. Jedni chcą uszczelniać granice, a inni chętnie widzieliby uchodźców w naszym kraju. Dlatego też, stacja Polsat postanowiła zlecić sondaż na ten temat i zapytać Polaków, co sądzą o przyjmowaniu uchodźców, migrantów oraz budowie muru na granicy polsko-białoruskiej. Część osób będzie mocno zaskoczona wynikami ankiety.

Polacy wypowiedzieli się nt. uchodźców i uszczelnianiu polsko-białoruskiej granicy

Portal internetowy Interia przytacza informacje podane podczas „Wydarzeń” na antenie Polsatu. To właśnie ta stacja telewizyjna zleciła ośrodkowi badań IBRIS przeprowadzenie sondażu wyborczego. W ankiecie zapytano Polaków o kwestie przyjmowania uchodźców, migrantów oraz o budowę muru na polsko-białoruskiej granicy.

Pierwsze z pytań brzmiało: „czy Polska powinna wpuszczać migrantów i uchodźców?”. 54,9% badanych jest przeciwnych wpuszczaniu uchodźców i migrantów, z czego 21,1% deklaruje, że zdecydowanie nasz kraj nie powinien decydować się na taki ruch.

Za zdecydowanym lokowaniem uchodźców i migrantów w naszym kraju jest tylko 7,4% osób, wśród których IBRIS przeprowadził badanie. 30,9% odpowiedziało, że raczej powinniśmy wpuszczać, a 6,8% nie ma zdania bądź uznało, że trudno odpowiedzieć na zadane pytanie.

Kolejną kwestią w sondażu IBRIS był gorący temat uszczelniania polsko-białoruskiej granicy. I już wiemy, że Polacy w większości także chcą budowy muru na naszej wschodniej granicy. 47,9% pytanych opowiedziało się za realizacją tego pomysłu. 21,2% jest zdecydowanie przeciwnych; 22,3% raczej przeciwnych, a 9,2% osób nie ma zdania bądź trudno im odpowiedzieć na zadane pytanie.

źródło: Polsat, IBRIS, Interia

  1. Eksplozja i ostrzelanie samolotu na lotnisku w Kabulu. Są ofiary, w tym dzieci
  2. Poważny wypadek Janusza Korwin-Mikkego. Konieczna była operacja, wkrótce następna
  3. GIS wycofuje popularną przyprawę. Wykryto w niej bakterie salmonella

Zobacz również: