wojna na Ukrainie

Niestety, ale potwierdziły się przypuszczenia wywiadu amerykańskiego i brytyjskiego, że w Kabulu na lotnisku może dojść do przerażających scen. Stąd też polski rząd, a także rządy większości krajów zdecydowały się zakończyć ewakuacje. Przed momentem światowe media doniosły o eksplozji na lotnisku oraz ostrzelaniu włoskiego samolotu. Są ofiary, a wśród nich także dzieci.

Horror na lotnisku w Kabulu. Eksplozja i ostrzelany samolot

Polskie media, cytując zagraniczne źródła donoszą o zamachu na lotnisku w Kabulu. W stolicy Afganistanu miał zostać także ostrzelany włoski samolot, który poderwał się do lotu, ewakuując mieszkańców Kabulu. Znamy więcej szczegółów, choć najświeższe informacje wciąż spływają.

„Rzecznik prasowy Pentagonu poinformował, że przed lotniskiem w Kabulu doszło do eksplozji.” – czytamy w portalu TVN24. Według medialnych informacji, doszło tam do zamachu samobójcy. Niewykluczone, że był on powiązany z tzw. państwem islamskim. Na ten moment media podają, że bilans jest tragiczny. Nie żyje co najmniej 13 osób, w tym małe dzieci. Wielu talibów jest ciężko rannych.

Tureckie źródła informują nawet o dwóch atakach, jednak jak na razie drugi atak nie został potwierdzony. Wiadomo też, że ktoś otworzył w Kabulu ogień do włoskiego samolotu. Agencja Reutera informuje, że na całe szczęście maszyna nie została trafiona. W tym przypadku na oficjalne doniesienia także trzeba poczekać, choć media informują, że mógł to być jedynie niefortunny przypadek, a nie zamach. Talibowie mieli strzelać w powietrze, aby rozproszyć tłum, nacierający na bramy lotniska w Kabulu.

źródło: Onet, TVN24, PAP

  1. Poważny wypadek Janusza Korwin-Mikkego. Konieczna była operacja, wkrótce następna
  2. Ciała matki i syna znalezione w kałuży krwi. Funkcjonariusze odkryli kilkadziesiąt ran kłutych
  3. Jest najnowszy sondaż wyborczy. Zaskakujące wieści dla Zjednoczonej Prawicy

Zobacz również: