tragiczny wypadek
fot. ilustracyjna

Jak donosi Wirtualna Polska, powołując się na ustalenia Radia Kraków i Polskiej Agencji Prasowej, do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego doszło w okolicach Nowego Sącza. To właśnie tam, na drodze krajowej nr 75, autobus zderzył się z osobówką. Policja podała bilans wypadku.

Zderzenie autobusu z osobówką. Są zabici i ranni, w tym dzieci

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Witowice Górne, nieopodal Nowego Sącza. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierowca osobowej Toyoty niespodziewanie zjechał na drugi pas, wjeżdżając wprost pod rozpędzony autobus.

Na miejscu śmierć ponieśli: 48-letni kierowca Toyoty oraz 51-letni pasażer tego samochodu osobowego. W aucie znajdowała się także trójka dzieci, w wieku od 9 do 10 lat. Dzieci odniosły poważne obrażenia i zostały przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala. Na ten moment, nie przekazano, jakie są rokowania w sprawie ich stanu zdrowia.

W autobusie, w którego wjechało auto osobowe znajdowało się około 30 osób. Ranna została jedna pasażerka. Był to kurs rejsowy, relacji Kraków – Nowy Sącz. Na ten moment śledczy próbują ustalić, dlaczego osobowa Toyota nagle zmieniła pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z autobusem. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy, a na miejscu pracował prokurator. Wkrótce media powinny zostać poinformowane o szczegółowych ustaleniach w sprawie tego tragicznego wypadku, w którym przypomnijmy, śmierć poniosły dwie osoby, a cztery kolejne, w tym trójka dzieci, trafiły do szpitali.

źródło: Wirtualna Polska, Radio Kraków, PAP

  1. Eksplozja i ostrzelanie samolotu na lotnisku w Kabulu. Są ofiary, w tym dzieci
  2. Ciała matki i syna znalezione w kałuży krwi. Funkcjonariusze odkryli kilkadziesiąt ran kłutych
  3. Szokujący błąd policjantów z drogówki. Tragiczny bilans wypadku wzrósł o jedną osobę

Zobacz również: