policja
Youtube

To nagranie już bije rekordy popularności na Youtube. Na nagraniu z kamerki samochodowej widzimy bulwersujące zachowanie kierowcy radiowozu, który złamał kilka przepisów ruchu drogowego. Mamy nagranie. Czy tak powinna zachowywać się policja? – grzmią internauci w komentarzach.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla urządzili sobie slalom na drodze, łamiąc wszystkie przepisy ruchu drogowego

Radiowóz nagrał przypadkowy kierowca za pomocą kamery umieszczonej na przedniej szybie swojego samochodu. Na nagraniu widzimy, jak policja nie będąc pojazdem uprzywilejowanym – radiowóz według autora nagrania nie miał włączonych ani sygnałów świetlnych ani też dźwiękowych – wyprzedza inny samochód na podwójnej ciągłej tuż przed przejściem dla pieszych.

O mały włos, a nie doszłoby do tragedii. Kto wie, co się stałoby, gdyby nie kierowca samochodu, który widząc szalejący radiowóz postanowił zwolnić. Zwłaszcza, że do przejścia dla pieszych zbliżało się kilka osób.

„Przedstawiony film to tylko urywek akcji, pirat był jeszcze nagrywany przez kilka minut, ale zorientował się dosyć szybko, że jest obserwowany.” – informuje autor nagrania, cytowany przez portal o2.pl. Kierowca samochodu zgłosił całą sprawę na policję.

Jak donosi z kolei portal auto.dziennik.pl policja wyciągnęła już konsekwencje wobec funkcjonariusza, który kierował radiowozem. Został on ukarany mandatem w wysokości 1000 punktów, otrzymał także punkty karne. Dodatkowo, zostało wobec niego wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Policja tłumaczy się jednak, że funkcjonariusze jechali na pilną interwencję, jako wsparcie dla innego radiowozu, który zatrzymał osobę poszukiwaną listem gończym.

źródło: o2.pl, auto.dziennik.pl, Youtube

  1. Nie żyje gwiazda popularnego programu telewizyjnego. Miała 60 lat
  2. Szokujące sceny w drodze na Morskie Oko. Nagranie poruszyło wiele osób
  3. Na to czekali wszyscy. Niedzielski opublikował wyniki badań nad amantadyną

Zobacz również: