wybuch gazu

Około godziny 15:45 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze. Na miejsce natychmiast skierowano kilka wozów strażackich. Gęste kłęby dymu widoczne były nawet w promieniu kilku kilometrów.

Pożar przy molo w Gdańsku. Wiadomo, co płonie

Aż siedem zastępów straży pożarnej walczy z ogniem, który pojawił się przy alejach Jana Pawła II w Gdańsku. Strażacy za pośrednictwem mediów społecznościowych informują, że na szczęście pożar nie przeniósł się na pobliskie tereny zielone oraz nie ma poszkodowanych. W tej chwili trwa akcja gaśnicza i zabezpieczanie, aby ogień nie wydostał się spod kontroli strażaków.

Według informacji przekazanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, płonący teren należy do opuszczonego Rancza Promenada. Akcja jest tym bardziej niebezpieczna, że teren znajduje się przy głównym deptaku, który prowadzi do mola w Brzeźnie. Akcji gaśniczej nie ułatwia także fakt, że w okolicy znajduje się mnóstwo krzaków i zarośli, które w każdej chwili mogą zająć się ogniem.

Gdańscy strażacy opublikowali zdjęcia z miejsca zdarzenia. Widać na nich potężne kłęby dymu, które według mieszkańców Gdańska widoczne są nawet z odległości kilku kilometrów.

Na ten moment ciężko mówić o przyczynie pożaru. Teren opustoszałego rancza miał być szczelnie ogrodzony. Świadkowie zdarzenia mówią jednak, że najpierw zauważono pożar w koszu na śmieci. Być może to właśnie palące się odpady były ogniskiem zapalnym.

Aktualizacja: Jak poinformował portal Interia.pl, akcja gaśnicza dobiegła już końca. Działania strażaków zakończyły się około godziny 18. Potwierdzono również, że nie ma poszkodowanych. Nie przekazano jednak przyczyny pożaru, więc może być ona przedmiotem specjalnego postępowania wyjaśniającego.

źródło: Interia.pl, Twitter

  1. Nie żyje słynny aktor. Łączył pokolenia. Zmarł po zakażeniu się koronawirusem
  2. Emerytury wyższe o kilkaset złotych? Emeryci z nadziejami patrzą na nowy pomysł rządu
  3. Policja nie miała pojęcia, że jest nagrywana. Skandaliczne zachowanie kierowcy radiowozu

Zobacz również: