emeryci

Wreszcie powiało optymizmem dla polskich seniorów. Jak informuje portal Businessinsider, rząd przymierza się do wprowadzenia zmian w składce zdrowotnej. Konkretnie chodzi o jej obniżenie, a to korzystnie wpłynęłoby na wysokość emerytury. Polscy emeryci mogliby liczyć o świadczenia wyższe nawet o 355 złotych miesięcznie. 

Lepsze czasy dla emerytów? Możliwe jest nawet kilkaset złotych więcej do emerytury

„Niemal wszyscy emeryci skorzystaliby na nowym pomyśle rządu.” – informuje wskazane przez nas we wstępie źródło. Dziennikarze informują, że według nowego pomysłu rządu, składka zdrowotna zostałaby obniżona z obecnych 9 procent do 3 procent. „Jeśli zmiana objęłaby również seniorów, to co miesiąc otrzymywaliby oni świadczenia nawet o 335 zł wyższe niż dziś.” – dodaje Businessinsider.com.pl.

Niewątpliwie najmocniej na takich zmianach skorzystałyby kobiety. To one pobierają z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych najniższe emerytury. „Gdyby – tak jak donoszą informatorzy z kręgów rządowych – rząd obniżył emerytom składkę zdrowotną z 9 do 3 proc., to aż 99 proc. seniorów będzie miało się z czego cieszyć. Z naszych obliczeń wynika bowiem, że w zdecydowanej większości zyskają co miesiąc od 200 do 300 zł na rękę.” – informuje Businessinsider.com.pl.

Jeżeli pomysł wejdzie w życie, to najwięcej na nim skorzystać mają emeryci, którzy pobierają średnie świadczenia, a więc nie najniższe i nie najwyższe. Obniżenie składki zdrowotnej dla emerytów to jednak spore obciążenia dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dlatego, jak informuje Businessinsider.com.pl, temat będzie jeszcze dyskutowany. „Tylko dla tej najliczniejszej grupy emerytów (świadczenia między 1,6 a 3,2 tys. zł brutto) ZUS musiałby nagle znaleźć dodatkowe 12 mld zł rocznie.” – czytamy.

źródło: Businessinsider.com.pl

  1. Policja nie miała pojęcia, że jest nagrywana. Skandaliczne zachowanie kierowcy radiowozu
  2. Zastrzelono 15 psów ze schroniska. Niebywałe barbarzyństwo
  3. Tadeusz Sznuk zdradził jeden z sekretów programu „Jeden z dziesięciu”. O tym byś nie pomyślał!

Zobacz również: