Rosja

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenie meteorologiczne. Alert meteo wydany przez IMGW dotyczy możliwości pojawienia się burz oraz gwałtownych porywów wiatru, które mogą powodować szkody w mieniu i być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Wiadomo, które regiony Polski obejmuje ostrzeżenie. Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna.

IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi

Alert wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zawiera w sobie informacje o spodziewanych burzach, którym mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu, lokalnie gradu oraz silne podmuchy wiatru. Porywy mogą osiągnąć nawet 75 km na godzinę.

W związku z zagrożeniem meteorologicznym, mieszkańcy regionów objętych ostrzeżeniem, otrzymali na swoje telefony komórkowe informacje od RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa). W wiadomości zawarta jest prośba o zabezpieczenie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr; unikanie otwartych przestrzeni oraz nie chowanie się pod drzewami. Których regionów kraju dotyczy ostrzeżenie wydane przez IMGW?

„Ostrzeżenia obowiązywać będą do godziny 6.00 w poniedziałek. Specjaliści przewidują, że od poniedziałku na gwałtowne burze powinni się również przygotować mieszkańcy województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego.” – czytamy na portalu Wirtualna Polska.

Ponadto, na kolejnych regionach Polski obowiązują alerty hydrologiczne, w związku ze spodziewanymi tam intensywnymi opadami deszczu. „Swoim zasięgiem obejmują one południowe powiaty województw lubuskiego i wielkopolskiego, województwa dolnośląskie i opolskie oraz fragment województwa śląskiego.” – informują dziennikarze rzeczonego wyżej portalu internetowego.

źródło: Wirtualna Polska, IMGW, RCB, Twitter

  1. Andrzej Duda przerwał swój urlop. Powód zaskakuje. Wiadomo, dokąd się udał
  2. Obława na Jacka Jaworka? W akcji antyterroryści, drony i kamery na podczerwień
  3. Wypadek autokaru z turystami. Są ciężko ranni. Kilkunastu poszkodowanych

Zobacz również: