wypadek autokaru
Facebook

Autokar, który przewoził 37 turystów z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał nagle na pobocze drogi i przewrócił się. Cztery osoby walczą o życie, są ciężko ranne. Z kolei 10 kolejnych odniosło obrażenia niezagrażające ich życiu. Policja podała wstępne przyczyny wypadku.

Autokar z turystami zjechał na pobocze i przewrócił się. Są poszkodowani, w tym ciężko

O całej sprawie pisze portal o2.pl, powołując się na niemieckie media. Właśnie tam doszło do opisywanego w tekście wypadku autokaru, który przewoził 37 turystów. Służby podały wstępnie, że niewykluczone, iż kierowca autobusu zasnął lub zasłabł. To tłumaczyłoby dlaczego autokar nagle zjechał z drogi na pobocze, a następnie przewrócił się.

Autobus wiózł turystów z Włoch do Czech. Do całego zdarzenia doszło nad ranem, około godziny 6:30. Miało ono miejsce na autostradzie A93 w Niemczech. Wszystko rozegrało się kilkanaście kilometrów od Ratyzbony.

Na poniższych zdjęciach można zobaczyć skutki wypadku a także akcję służb ratunkowych. Po najciężej rannych zadysponowano aż cztery śmigłowce pogotowia ratunkowego, które zabrały ich do pobliskich szpitali. Na miejscu wciąż pracują służby, które próbują ustalić dokładne przyczyny wypadku. Wciąż zablokowany jest jeden z pasów autostrady A93.

Z informacji, które podają niemieckie media wynika, że kierowcy, który prawdopodobnie zasnął za kierownicą lub zasłabł nic się nie stało.

źródło: o2.pl, media

  1. Nadciąga potężny huragan. Po raz pierwszy od 30 lat
  2. Dzisiaj w Gdańsku przejdzie Marsz Równości. Należy spodziewać się sporych utrudnień
  3. Niedzielski ujawnił plany. Obowiązek szczepień i obostrzenia w przypadku wzrostu liczby zakażeń

Zobacz również: