wybuch gazu

Już dzisiaj, od godziny 14:00 ulicami Gdańska przejdzie Marsz Równości. W związku z tym należy spodziewać się sporych utrudnień i zablokowanego miasta. W paradzie może uczestniczyć od kilku do nawet kilkudziesięciu osób. Marsz będzie też osłaniany przez liczne siły policji i innych służb bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby nie doszło do zamieszek czy prób prowokacji.

To już dzisiaj. Marsz Równości w Gdańsku

Przemarsz wystartować ma punktualnie o godzinie 14. Tegoroczne hasło marszu brzmi „Mamy tylko jedno życie”. Z powodu pandemii, w tym roku Marsz Równości wystartuje nie z jednego, a aż z czterech miejsc.

Jak donosi Radio Zet, wydarzenia zabezpieczać będzie kilkuset policjantów. To efekt spodziewanej wysokiej frekwencji na Marszu Równości, ale nie tylko. Oficjalnie zgłoszono kilkanaście(!) kontrmanifestacji. „W tej chwili możemy potwierdzić pięć potencjalnych kontrmanifestacji. Decyzję zakazującą wydano dla 12. Pozostałe kontrmanifestacje, czyli te pięć, o których mowa wyżej, zostały zgłoszone w trybie uproszczonym zgodnie z Ustawą Prawo o zgromadzeniach.” – przekazuje gdański magistrat. Jedną z kontrmanifestacji organizować będą przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej.

Służby będą więc robić wszystko, aby trasy marszów się nie przecięły, co mogłoby wywołać nieprzyjemne sytuacje i zamieszki. Niestety, na ulicach Gdańska należy spodziewać się sporych utrudnień.

Co ma symbolizować tegoroczny Marsz Równości i jego hasło? „Marsz jest afirmacją życia, miłości do ludzi i świata, dniem radości dla społeczności osób LGBT+ i wspólnym świętem całej społeczności miasta Gdańska, Trójmiasta i Pomorza. (…) W Polsce walka o równość nie jest jeszcze historią, ale wierzymy, że nasz Trójmiejski Marsz, inne Marsze i Parady, oraz inne działania podejmowane przez społeczność osób LGBT+ i osoby sojusznicze, sprawią, że w Polsce jeszcze będzie przepięknie, normalnie.” – piszą przedstawiciele stowarzyszenia, organizującego marsz w Gdańsku.

źródło: Goniec, Radio ZET, media

  1. Pojawił się nowy lek na COVID-19. Otrzymają go wybrani, bowiem cena zwala z nóg
  2. Niedzielski ujawnił plany. Obowiązek szczepień i obostrzenia w przypadku wzrostu liczby zakażeń
  3. Nadciąga potężny huragan. Po raz pierwszy od 30 lat

Zobacz również: