koronawirus deltokron

W Wielkiej Brytanii pojawił się nowy lek przeciwko koronawirusowi. Jest on oparty na sztucznie wytworzonych przeciwciałach i właśnie uzyskał regulację brytyjskiego urzędu, co oznacza, że może być podawany pierwszym pacjentom. Jego cena zwala jednak z nóg i nie ma wątpliwości, że otrzymają go wyłącznie wybrani.

Nowy lek na koronawirusa nadzieją tylko dla wybranych

Ronapreve – taką nazwę nosi dopuszczony do użytku w Wielkiej Brytanii lek przeciwko koronawirusowi, który bazuje na sztucznie wyprodukowanych przeciwciałach. „Najpewniej otrzymają go jednak najbardziej narażeni na infekcję, ponieważ jeden cykl leczenia może kosztować 2 tys. funtów (około 11 tysięcy złotych).” – wyjawia portal Interia.pl, cytując ustalenia Polskiej Agencji Prasowej.

Jak informują brytyjskie służby lek wykazuje potrójne działanie. W niektórych przypadkach zapobiega zakażeniu koronawirusem, a ponadto łagodzi ryzyko ostrych zakażeń i dzięki niemu pacjenci mogą uniknąć hospitalizacji. Póki co, przeszkodą w bardzo powszechnym użytku leku będzie jednak jego cena. Około 2 tysięcy funtów wydaje się kwotą zaporową, aby lek mogli otrzymywać dziesiątki tysięcy pacjentów.

Minister Zdrowia Wielkiej Brytanii na nowy lek przeciwko koronawirusowi spogląda z dużym optymizmem. „Ta terapia będzie znaczącym dodatkiem do naszego arsenału do walki z Covid-19, do naszego szeroko uznanego na świecie programu szczepień i ratujących życie leków: deksametazonu i tocilizumabu.” – przyznał w jednej z wypowiedzi rzeczony Sajid Javid.

Nie wiadomo, jak na razie, czy nowy lek na koronawirusa będzie dostępny również poza Wyspami Brytyjskimi. Na ten temat nie ma, jak na razie żadnych doniesień prasowych, tudzież nieoficjalnych ustaleń. Co ciekawe, jest to dokładnie ten sam lek, który w październiku zeszłego roku otrzymał zakażony koronawirusem ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Czterech policjantów, w tym naczelnik staną przed sądem. Chcieli wrobić niewinnego kierowcę
  2. Jarosław Kaczyński podżegał do popełnienia przestępstwa? Jest zawiadomienie do prokuratury
  3. Niedzielski ujawnił plany. Obowiązek szczepień i obostrzenia w przypadku wzrostu liczby zakażeń

Zobacz również: