policjant
zdjęcie ilustracyjne

Ta sprawa potwierdza, że policja nie jest bezkarna i w równym stopniu odpowiada przed prawem, co zwykły obywatel. Najlepiej przekonało się o tym czterech policjantów, w tym naczelnik. Wszyscy próbowali wrobić jednego z kierowców. Sprawy potoczyły się jednak tak, że teraz grozi im do 3 lat więzienia. Znamy szczegóły.

Policjanci staną przed sądem. Grozi im do 3 lat odsiadki

Świebodzińska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem policjantom, w tym naczelnikowi z poznańskiej drogówki. Są oskarżeni o to, że fałszywie zeznali, iż kamień spod samochodu ciężarowego wybił szybę w policyjnym BMW. Faktycznie, szyba ta była już zbita wcześniej.

„Do zdarzenia doszło w kwietniu 2019 r. W BMW doszło do zbicia przedniej szyby. Miało o tym wiedzieć wielu policjantów poznańskiej drogówki.” – czytamy w portalu wlkp112.pl. To właśnie wówczas naczelnik poznańskiej drogówki nakazał policjantom „załatwić” sprawę.

Mundurowi postanowili, że wybiorą się na przejażdżkę w celu znalezienia przysłowiowego „jelenia”, któremu wmówią, że to spod jego kół wypadł kamień, który zbił szybę w policyjnym BMW. Plan był tak sprytny, że to właśnie z ubezpieczenia sprawcy miała zostać sfinansowana wymiana szyby na nową.

„W dniu 8 maja, na ul. Bukowskiej zatrzymali ciężarówkę. Wiozła sypki materiał. Policjanci powiedzieli kierowcy ciężarówki, że spod kół wystrzelił kamień i zbił przednią szybę BMW. Kierowcę ciężarówki został uznany winnym wykroczenia.” – przytacza całą sytuację portal wlkp112.pl.

Kierowca nie przyjął mandatu. Sprawa trafiła do sądu, a następnie do Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Wkrótce potem zajęła się nią świebodzińska prokuratura i dziś już wiemy, że skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko policjantom. Wszystkim grozi nawet do 3 lat odsiadki. No cóż podsumujmy to krótko. Plan był sprytny, ale się rypnął.

źródło: wlkp112.pl, epoznan.pl

  1. Jarosław Kaczyński podżegał do popełnienia przestępstwa? Jest zawiadomienie do prokuratury
  2. Niedzielski ujawnił plany. Obowiązek szczepień i obostrzenia w przypadku wzrostu liczby zakażeń
  3. Krzysztof Krawczyk latami ciężko chorował. Druzgocące wyznanie jego żony

Zobacz również: