śmierć dziecka w supermarkecie
zdjęcie ilustracyjne

Olbrzymia tragedia wydarzyła się w jednym z supermarketów. Na oczach zrozpaczonego ojca, zmarła 3-letnia dziewczynka. Szczegóły dramatycznego zdarzenia są porażające.

Dziecko udusiło się niecodziennym przedmiotem

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z marketów na terenie Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Liverpoolu. Rodzice 3-latki robili właśnie zakupy w jednym z miejscowych dyskontów. Nagle ich dziecko zaczęło się dusić. Na oczach przerażonej matki i innych klientów, którzy byli wówczas w sklepie, ojciec malucha podjął akcję ratunkową.

Okazało się, iż dziewczynka połknęła plastikową część zamka od swojej kurtki. Niestety suwak utknął jej w gardle i dziecko zaczęło się dusić. Ojciec za wszelką cenę usiłował ratować swoją pociechę. Poklepywał ją po plecach, aby ciało obce opuściło jej gardło.

Warto dodać, iż klienci supermarketu będący świadkami targicznego zdarzenia nie patrzyli biernie na całą sytuację. Natychmiast zadzwonili po pomoc. Na miejsce przybyły służby ratunkowe. Ratownicy zabrali dziecko do miejscowego szpitala. Tam, pomimo wysiłków personelu medycznego, 3-latka zmarła.

Wszyscy są zszokowani śmiercią dziecka. Przedstawiciele supermarketu, w którym doszło do tragedii wydali specjalne ośwadczenie. „Jesteśmy zszokowani i zasmuceni przez to wydarzenie. Wysyłamy nasze najszczersze kondolencje rodzinie tej małej dziewczynki. Jesteśmy wdzięczni naszym kolegom, który udzielili w sklepie natychmiastowej pomocy i zrobimy wszystko by ich wesprzeć” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez rzecznika sieci Asda. Równie przygnębieni, a nawet wstrząśnięci, sa pracownicy dyskontu. „To takie smutne” – powiedział jeden ze sprzedawców brytyjskiemu dziennikowi „The Sun”.

Co ciekawe, policja wszczęła dochodzenie w sprawie śmierci dziewczynki. Jednak, jak zaznaczyli jej przedstawiciele, cała sprawa nie jest traktowana jak podejrzane zdarzenie, tylko jako tragiczny wypadek. W tej chwili funkcjonariusze przygotowują akta sprawy, które następnie trafią na biurko koronera.

Źródło: Fakt, The Sun

  1. Manipulacja w Wiadomościach TVP? Mocne komentarze po tym, co pokazano na ekranie
  2. „Podzielcie się wyższymi pensjami z budżetówką”. Czy Morawiecki odpowie na list?
  3. Nie żyje 8 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert

Zobacz również: