wybuch gazu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert. Wszystko z powodu niepokojących doniesień z różnych części naszego kraju. Tylko wczoraj odnotowano aż 8 zgonów. Do wszystkich z nich doszło z jednego powodu. 

Pomóc może tylko rozwaga i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Niewątpliwie latem, kiedy słupki rtęci „szybują” w górę, jednym z najlepszych sposobów na ochłodę jest kąpiel w morzu, jeziorze, czy też w innym zbiorniku wodnym. Niestety, jak pokazują statystyki, niejednokrotnie zdarza się, iż taka kąpiel kończy się tragicznie.

RCB właśnie poinformowało, iż tylko w dniu wczorajszym utonęło aż 8 osób. W związku z tym, Rządowe Centrum zaapelowało do Polaków o rozważne korzystanie z wodnych rozrywek. „Pamiętaj: nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym, pływaj tylko w wyznaczonych miejscach” – nawołuje instytucja na swoim Twitterze.

Z pewnością, alert wystosowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa jest niezwykle ważny. Dlaczego? Otóż jak pokazują statystyki, bilans utonięć w trakcie wakacji systematycznie rośnie.

Powody utonięć mogą być różne

Nie inaczej jest podczas tegorocznego lata. Policyjne statystyki mówią o 8 zgonach, do których doszło w dniu wczorajszym. Ludzie utonęli m.in. w województwie zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

W słynnych Międzyzdrojach życie w morzu stracił 72-letni mężczyzna z Gorzowa Wielkopolskiego. Senior wszedł do wody i zasłabł. Błyskawiczna akcja ratunkowa nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Turysta zmarł.

Innymi miejscowościami, w których doszło do utonięć są: Piechcin, Wierzchosławice w Małopolsce, Suraż na Podlasiu, Zarszyn na Podkarpaciu, Czernichowo na Śląsku oraz Jastarnia. Na uwagę zasługuje zwłaszcza pierwsza z miejscowości. Tam człowiek utonął w zalanym dawnym kamieniołomie.

Z powodu przerażajacego bilansu utonięć, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaapelowało do turystów wypoczywających nad wodą. Instytucja prosi o rozwagę i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Szczególnie podkreśla się, aby nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzajacych. Ponadto, kąpieli wodnych powinno się zażywać jedynie w wyznaczonych do tego miejscach, które są nadzorowane przez ratowników wodnych.

Kończąc warto odnotować, iż od czerwca 2021 roku doszło łącznie do 181 utonięć na terenie Polski. Według funkcjonariuszy policji, głównym powodem takich zdarzeń jest brawura, pływanie w miejscach niestrzeżonych oraz wchodzenie do wody po alkoholu i środkach odurzających.

Źródło: Twitter, Goniec

  1. „Podzielcie się wyższymi pensjami z budżetówką”. Czy Morawiecki odpowie na list?
  2. Pracodawcy na celowniku rządu. Koniec płacenia „pod stołem”?
  3. Dwie osoby wypadły z samolotu. Przerażające nagranie krąży po Internecie

Zobacz również: