straż miejska interweniowała w autobusie

Straż miejska dokonała interwencji, która wzbudziła spore kontrowersje. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w jednym z warszawskich autobusów. Funkcjonariusze siłą wytargali z pojazdu kobietę. Szczegóły akcji są dość bulwersujące.

Straż miejska chciała wyegzekwować prawo

Do bulwersującego zdarzenia doszło kilka dni temu w stolicy, w autobusie linii 150 z Młocin. Cała sprawa ujrzała światło dzienne dzięki nagraniu, które użytkownik YouTube umieścił na tym popularnym portalu.

Na filmiku widać, iż młoda kobieta zostaje siłą wyciągnięta z pojazdu przez strażników miejskich. Choć brzmi szokująco, okazuje się, iż prawdopodobnie straż miejska nie miała innego wyboru niż w taki sposób potraktować pasażerkę.

Młoda kobieta podróżowała autobusem razem ze swoim psem rasy husky. W pewnym momencie do pasażerki podeszli funkcjonariusze straży miejskiej. Poprosili oni właścicielkę psa o założenie zwierzęciu kagańca. To właśnie wtedy pojawiły się problemy.

Kobieta nie chciała wykonać polecenia funkcjonariuszy. Uparcie twierdziła, iż jej husky nie jest agresywny. Poza tym, pasażerka zażądała, aby straż miejska podała jej podstawę prawną zgodnie z którą, podczas podróży psy powinny mieć na pyskach kagańce. Chociaż strażnik spełnił prośbę kobiety, ta ciągle obstawała przy swoim.

Pasażerka uderzyła strażnika

Właścicielka psa nie chciała także opuścić pojazdu. Z tego powodu, jeden ze strażników złapał ją za rękę, aby wyciągnąć ją z autobusu. Kobieta zaczęła krzyczeć i szarpać się ze stróżami prawa. W pewnej chwili kopnęła nawet strażnika.

Otatecznie agresywna pasażerka została siłą wyprowadzona z autobusu. Straż miejska położyła ją na ziemię, przycisnęła kolanem i założyła kajdanki. Podczas interwencji pies kobiety był trzymany przez jednego z podróżnych. Zwierzak ujadał, ale na szczęście nie zaatakował nikogo.

Oczywiście podjęto kroki, które mają dowieść, iż użycie siły przez strażników było zasadne. Warszawska straż miejska poinformowała, iż interwencja w autobusie stanie się przedmiotem analizy. Zweryfikowane zostanie nagranie z monitoringu miejskiego oraz kamer umieszczonych w pojeździe. Ponadto, policja prowadzi postępowanie w sprawie naruszenia przez agresywną kobietę nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Źródło: Super Express, Onet, YouTube

  1. Dwie osoby wypadły z samolotu. Przerażające nagranie krąży po Internecie
  2. Dentysta trafi za kratki nawet na 12 lat? Szokujące sceny w gabinecie stomatologicznym
  3. Trąba powietrzna znów w Polsce. Duża skala zniszczeń

Zobacz również: