trąba powietrzna
fot. Lukow24, Facebook

Uszkodzenia budynków, powalone drzewa, zniszczone lokalne schronisko dla psów. To bilans trąby powietrznej, która przeszła przez gminę Gózd (województwo lubelskie). Zobacz zdjęcia.

Trąba powietrzna w powiecie łukowskim

„Dotarliśmy do informacji o szkodach powstałych na skutek oddziaływania silnego wiatru, jednak materiał ten jest na chwilę obecną niewystarczający do przeprowadzenia bardziej szczegółowego dochodzenia.” – piszą Polscy Łowcy Burz, którzy spekulują, że w gminie Gózd w powiecie łukowskim przeszła trąba powietrzna.

Patrząc jednak na skalę zniszczeń, taki wariant wydaje się bardzo prawdopodobny. Zniszczone zostało schronisko dla psów, jest wiele powalonych drzew i uszkodzonych budynków. Spadł grad olbrzymiej wielkości. Być może było to tak krótkotrwałe zjawisko, że nie zdążyły go zarejestrować żadne radary.

Sporo pracy miały i wciąż mają służby. Jak przytacza portal Onet, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał żadnego ostrzeżenia dla województwa lubelskiego. Coraz więcej mediów nie ma jednak wątpliwości, że pojawiła się tam trąba powietrzna.

https://twitter.com/remizapl/status/1426931251236200457

źródło: Onet, media

  1. Nie żyje kobieta i jej czteroletnia córka. Mąż i syn mieli więcej szczęścia. Porażające szczegóły
  2. Ksiądz zawieszony za swoje kazanie. Natychmiastowa decyzja arcybiskupa
  3. Jarosław Kaczyński straci wszystko? Najnowszy sondaż wywołał panikę w PiS

Zobacz również: