źródło: Twitter/RPD

Wydaje się, iż w aferę, która ostatnio wybuchła w sieci Wojciech Cejrowski nie jest zamieszany, a właściwie jest jej powodem. A dlaczego? Mikołaj Pawlak będący obecnym Rzecznikiem Praw Dziecka udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie, właśnie w towarzystwie dziennikarza. Oburzenie części internatów dotyczyło tego, co na fotografii się znalazło. W dyskusję wdali się też politycy.

Wojciech Cejrowski znany jest z tego, że w słowach raczej nie przebiera. Zwłaszcza, jeśli chodzi o jego poglądy w różnych dziedzinach. Ma jednak o czym mówić, a i pisać, bowiem w swoim dorobku ma już sporo książek. I z tego też powodu Cejrowski był niedawno w Gdańsku, gdzie przyjechał z promocją swojej książki w ramach Jarmarku Dominikańskiego.

Tradycyjnie można było zakupić książkę podróżnika, zdobyć także autograf, a i zdjęcie. Jak się okazuje, fanem Cejrowskiego jest także Mikołaj Pawlak. W czasie spotkanie nie zapomniał on o pamiątkowym zdjęciu. Rzecznik Praw Dziecka udostępnił tę fotkę na sieci, jednak nie na swoim prywatnym profilu. Wielu internautów nie wyraziło aprobaty dla tego, co na zdjęciu się pojawiło.

Wojciech Cejrowski pozuje do zdjęcia z Mikołajem Pawlakiem

Nie da się ukryć, iż post, który dodał Mikołaj Pawlak zaledwie kilka godzin temu na Twitterze był serii tych budzących kontrowersje. „W trosce o wychowanie pokoleń na prawych ludzi…” – czytamy w opisie pod fotografią. Na niej natomiast widzimy Pawlaka u boku Wojciecha Cejrowskiego, który trzyma tabliczkę z napisem: Zdjęcie za różaniec. I to te dwie kwestie wywołały to największe oburzenie wśród odbiorców.

Pod postem pojawił się ogrom komentarzy, także od osób polskiej sceny politycznej. Wieść o kontrowersyjnym wpisie Rzecznika Praw Dziecka szybko rozniosła się także w polskich mediach. Przywoływano także inne wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego, nawet sprzed kilku lat. Tym szybciej „nakręciła się” też internetowa burza. Która ze stron ma słuszność? Chciałoby się powiedzieć: „prawda lezy zawsze po środku”, a podobnie i jest z racją. A ty co myślisz?

źródło: Twitter, o2.pl

  1. Bulwersujący wpis polityka Platformy Obywatelskiej. „K**wa, szma**, w gó*nie utopiony”
  2. Duda postawił się Kaczyńskiemu? Zaskakujące słowa skierowane do Gowina
  3. Zespół Piersi oburzony medialnymi nagłówkami. Poszło o powiązania z Kukizem?

Zobacz również: