GIS wycofuje produkt z Lidla

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne, które dotyczy żywności, dostępnej w sieci Lidl. Chodzi o jeden z popularnych produktów, który jak się okazuje może powodować alergię. To pizza mrożona.

Pizza mrożona z Lidla wycofana z obrotu przez GIS

O decyzji Głównego Inspektoratu Sanitarnego poinformowało między innymi radio RMF FM. GIS wydał w czwartek ostrzeżenie publiczne, które dotyczy pizzy mrożonej, dostępnej w sieci Lidl. „Sieć handlowa Lidl po otrzymaniu informacji o niezgodności produktu z informacjami na opakowaniu niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu kwestionowanej partii z obrotu.” – czytamy na łamach internetowego wydania RMF FM.

O co konkretnie chodzi? O to, że w jednej partii pizzy mrożonej wykryto gluten, poprzez co spożycie produktu może być szkodliwe i wywołać reakcję alergiczną u osób uczulonych na ten alergen. Informacja o obecności glutenu nie znalazła się na produkcie. „Konsumenci zostali poinformowani o wycofani z obrotu pizzy mrożonej „Vega Stonebaked Pizza Margherita”” – donosi RMF FM.

Poniżej możesz sprawdzić szczegóły oraz zdjęcie wycofanej z obrotu pizzy mrożonej. Przypominamy, że chodzi o jedną partię tego produktu, ze względu na brak informacji o alergenie. GIS przestrzega ponadto, że osoby uczulone na gluten nie powinny spożywać produktu.

Dystrybutor: Lidl Stiftung&Lidl Stiftung&Co. KG Stiftsbergstrase 1 DE-74167 Neckarsulm Niemcy

Numer partii: 19:36 2211A0610 10.03.2022

Data minimalnej trwałości: 10.03.2022

GIS wycofuje pizze z lidla
fot. Główny Inspektorat Sanitarny

źródło: RMF FM, GIS

  1. Brutalny atak na posła Konfederacji. Wszystko nagrali przechodnie
  2. 7-letnie dziecko spłonęło żywcem. Do dramatu doszło na podwórku
  3. Będą nowe obostrzenia. Wejdą w życie na początku września

Zobacz również: