Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia
Foto: YouTube

Potwierdzają się ostatnie ustalenia dziennikarzy. W obliczu czwartej fali pandemii koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia chce uprzedzić masowy wzrost zachorowań i już od początku września wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Wiele szczegółów na ten temat ujawnił rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Czego możemy się spodziewać? Nowe obostrzenia coraz bliżej

„Z nowymi obostrzeniami zetkniemy się na pewno, i to w ciągu najbliższych tygodni.” – potwierdził na antenie Polsat News, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Dopytywany o szczegóły, zdecydował się wyjawić część planów resortu zdrowia.

„Idziemy w kierunku szczytu czwartej fali.” – potwierdził Andrusiewicz, jednocześnie zapowiadając podjęcie działań w sprawie nowych obostrzeń, które mają jak najbardziej możliwie stłamsić czwartą falę. Dokładne plany co do nowych obostrzeń mamy poznać jeszcze w sierpniu, a wejdą w życie na początku września. „Na pewno będzie wymagane przedstawienie chociażby certyfikatu po szczepieniu, potwierdzenia wykonanego testu czy tego, że jesteśmy ozdrowieńcem.” – mówi tajemniczo Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia.

„Na pewno w jakiejś formie restrykcje się pojawią (…) przy wejściu w różne miejsca: czy to do urzędów, sklepów, na pływalnie, boiska. Pewnie limity osób, które będą mogły wchodzić, spadną, a co za tym idzie, uprzywilejowane będą te osoby, które będą posługiwały się certyfikatami.” – dodaje rzecznik resortu zdrowia, zapowiadając to, czego możemy się spodziewać już na początku września. Nowe obostrzenia stają się więc powoli faktem, a już nie tylko kwestią domysłów dziennikarskich.

źródło: Polsat News, PAP, Wirtualna Polska

  1. Lech Wałęsa trafi do więzienia? Jest wezwanie do prokuratury
  2. 7-letnie dziecko spłonęło żywcem. Do dramatu doszło na podwórku
  3. Miesiąc po tragicznej zbrodni w Borowcach pojawiła się wypowiedź policjanta. Czy Jacek Jaworek popełnił samobójstwo?

Zobacz również: