Donald Tusk

Donald Tusk kontynuuje ostrą krytykę rządu Prawa i Sprawiedliwości, która trwa nieustannie, odkąd nowy-stary lider Platformy Obywatelskiej wrócił na polską scenę polityczną. Tym razem Tusk wbił szpilę politycznym oponentom podczas Rady Krajowej PO. Ponadto odniósł się też do zarzutów o przepisanie swojego majątku na żonę.

Tusk ostro o Prawie i Sprawiedliwości. Mówi też o swoim majątku

Jak donosi portal Wirtualna Polska, Donald Tusk po raz pierwszy, odkąd ponownie został przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, poprowadził Radę Krajową tejże partii. Jak można było się spodziewać, Tusk ostro skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale odniósł się też do zarzutów o przepisaniu swojego majątku na żonę.

Co powiedział Donald Tusk? Przede wszystkim lwią część swojej wypowiedzi skoncentrował na krytyce PiS-u, co śledząc ostatnie poczynania Tuska nie może dziwić. Czy przyniesie to spodziewany efekt, a więc pozyskanie kolejnych wyborców? Tu już wątpliwości są spore. „Ta władza jest nie tylko zła, robi złe rzeczy, ale jest też zupełnie niezorganizowana i słaba.” – atakował Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość. „Są kompletnie bezradni, jeżeli chodzi o rozwiązywanie problemów.” – dodał Tusk uderzając w politycznych rywali.

„Oprócz kneblowania wolnych mediów, tej cynicznej gry o władzę, nie zaprzestali walki przeciwko prawom kobiet. Kiedy minister Czarnek mówił o roli kobiet według jego mniemania, kiedy mówili, że „zgotowali kobietom piekło”, twierdzili, że „jest świetnie”. Nie dajmy sobie wmówić, że znają rolę polskiej rodziny i kobiety.” – grzmiał dalej Donald Tusk, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Były Premier, a obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się też do publikacji wskazanego wyżej portalu o tym, że przepisał swój majątek na żonę. „Doszliśmy do jednego wniosku: nie dajmy się napuszczać na siebie. Musimy być zaszczepieni na nienawiść. Wolność mediów polega też na tym, że potrafimy znieść krytykę pod własnym adresem. Zwracam się więc do wszystkich: nie odpowiadajmy hejtem na nienawiść.” – skomentował Tusk.

źródło: WP, Facebook

  1. Atak nożownika. W przychodni polała się krew. Policja zatrzymała sprawcę
  2. Nie żyje były senator i wicemarszałek Senatu. Miał 76 lat
  3. Ostra wypowiedź Aleksandra Łukaszenki. Mówi o III wojnie światowej

Zobacz również: